Sven leiab, et Eesti on tänapäeva inimese jaoks väike.

Pilt

Meil kõigil on unistused, mõnel on suuremad ja teisel väiksemad. Mina olen tahtnud väiksest peale maailma näha. Praeguseks olen 24 aastat vana, reisinud üsna palju ja elanud aasta Austraalias. Nüüd olen juba kolmandat aastat Taanis ja õpin ZIBAT-i (Zealand Institute of Business and Technology) Campus Roskildes arvutiteadusi.

Olen alati arvanud, et Eesti on tänapäeva inimese jaoks liiga väike. Selleks, et maailmatasemel läbi lüüa peame esmalt maailma nägema. Enne Taanit õppisin Eestis majandust ning seejärel läksin Austraaliasse õnne otsima. See oli minu esimene tõeline elukogemus, mis aitas mul mõista, mida ja kus tahan õppida. Kandideerida ülikooli, olles ise teisel pool maakera, ei ole lihtne, kuid Dream Foundationi abiga sain kõigega hakkama ning nii ma jõudsingi Taani.

Taani õppesüsteemis on suur osakaal praktilisel tööl, mis on andnud mulle teadmised ja oskused, mida suudan kasutada ka reaalses elus. Alguses võib olla raske inglise keeles kõigest aru saada, kuid igapäevaselt võõrkeeles suheldes, arened meeletu kiirusega. Minu jaoks on välismaal õppimise juures suurim pluss see, et puutun kokku väga erinevate rahvustega. Õpin tundma nende kultuuri, mis laiendab minu silmaringi. Lisaks tuleb ainult kasuks, kui omad vähemalt ühte sõpra igas maailmanurgas.

Eestis olles sõltume suuremal või vähemal määral oma vanematest ning elu on kergem, kui sõprade ja pere tugi on alati käepärast. Võib öelda, et välismaale õppima minek on suur proovikivi kõigile, sest üksinda tuleb alustada nullist: leida sõbrad, elukoht, töö ning iga päev ise hakkama saada. Arvan, et see on mugavustsoonist väljaastumine, mis on vajalik igale noorele. Kodust tuleb korraks kaugemale minna ja maailmas ringi vaadata, siinkohal ei ole oluline, et riik oleks Taani, kuid enda kogemusest võin öelda, et see on väga hea valik. Iga algus on raske, kuid heaoluriigina võimaldab Taani palju. Sealne elu on vägagi nauditav, kui olla ise aktiivne ja kasutada kõiki võimalusi. Mina olen leidnud toreda ülikooli, ilusa kodu ja tasuva töö ning saan ise väga hästi hakkama.

Minu pea kolm aastat Taanis on olnud parim aeg minu elus. See kogemus on mind muutnud paremaks, kuid olen kindel, et see on alles algus. Tänapäeva maailm annab meile palju võimalusi enda arendamiseks, õppige ja avastage enda jaoks see, mida armastate, sest maailm on teile avatud!

Follow your dreams and make them happen!

Autor: Sven Helistvee

Pilt

Leave a Reply