Mari teekond Taanist Hiina ja tagasi.

Pilt

Mari on TEKO top-upi õpilane, kes praktiseeris oma teadmisi tänu Taanile Hiinas ja nüüd räägib oma ootustest ja plaanidest peale seiklusrikast reisi.

Alates 2012. aasta märtsist olen ma korda saata jõudnud üpriski palju. Läksin kolmandal semestril vahetusüliõpilaseks Shanghaisse, kus elasin 4,5 kuud. Need olid tõesti kõige seiklusrikkamad kuud minu elus ja sealseid kogemusi saan veel pikka aega meenutada.

Tegin Hiinas ka oma esimese praktika ühes kohalikus kingabrändis, mis oli tegelikult üks väike, kuid väga rahvusvaheline firma. Ma sain rakendada ülikoolist saadud teadmisi ja näha veidi moemaailma telgitaguseid, näiteks sain firmat esindada Shanghai Mode Lingerie kaubandusmessil.

Pärast neljandat semestrit sain kätte oma AP-kraadi brändingus ja turunduses. Taanis on paljudes ülikoolides bakalaureuseõpe jaotatud kaheks: AP-degree ja Top-up. Nüüdseks õpin juba Top-up’i teisel semestril ning kokku õpin TEKOs juba kolmandat aastat.

Käesoleva aasta lõpuks peaks mul olema omandatud bakalaureusekraad. Enne seda on mul vaja teha veel üks praktika ning kirjutada lõputöö. Olengi hetkel praktika otsinguil ning sooviksin seda teha alates aprilli lõpust Tallinnas. Kuna aga ühtegi kindlat vastust veel ei ole, oleksin väga rõõmus kõigi vihjete üle!

Kuid pärast TEKO lõpetamist ei tea ma veel, mis juhtuma hakkab. Mulle meeldib võimalustele avatud olla, seega ei plaani midagi väga pikalt ette. Üheks ideeks on küll kolida näiteks aastaks tagasi Shanghaisse. See imeline linn sai mulle seal veedetud ajaga nii lähedaseks, et mulle meeldiks seal veel erialast töökogemust saada ning hiina keel selgeks õppida. Tulevikus soovin kindlasti tagasi Eestisse tulla, kuid eks kõik oleneb asjaoludest ja ajastusest.

Ma ei saaks olla rohkem rahul oma otsusega välismaale õppima minna. See on andnud mulle nii palju võimalusi ja suurepäraseid tutvusi, mida ma Eestist mitte kuidagi ei oleks saanud. See tasub igal juhul ära ning karta ei ole vaja midagi, sest see ei ole kaugeltki nii keeruline kui esmapilgul tunduda võib. Dream Foundation tegi selle minu jaoks veel eriti lihtsaks, on vaja vaid veidi pealehakkamist ning „the world is your oyster“!

Pilt

Leave a Reply