Õnne: Hollandis on välistudengite elu väga hea.

Pilt

Kui 2012. aasta kevadel Dream Foundationile kirjutasin, olin edukalt lõpetamas oma esimest ülikooliaastast Hollandis. Tänaseks olen siin veetnud juba pea kolm seiklusrohket aastat.

2012. aasta märtsis alustasin oma esimesel ametlikul tööpostil siinsamas Vlissingenis, kus ka HZ University of Applied Sciences asub. Ettekandjaks palgati mind siinsel imeilusal rannapromenaadil asuvas restoranis, kus veetsin kokku terve aasta. Meeletult sooja ja turistirohke suve ja sügise jooksul õppisin ka korralikult hollandi keelt, mis oli kogu selle tööotsa üks parimaid eeliseid. Lisaks muidugi tähendas sealne töökoht rahalist iseseisvust, sest lõpuks ometi olin välja teeninud õppetoetuse Hollandi riigilt. Kui aasta hiljem tööleping lõppes, oli uue leidmine keeruline. Seega alustasingi oma praktikat, mis meie ülikoolis kolmanda õppeaastaga kaasneb. Valitud kohaga astusin küll veidi ämbrisse, kuna firma oli pisike ja minu ülesanded veidi teised, kui algul ootasin. Vaatamata sellele õppisin ma palju ning tean nüüd paremini, kuidas viimaseks semestriks ja lõputööks praktikakohta valida. Mainima peaks ka, et Hollandis makstakse praktikantidele üsna hästi. Õnneks sain paar kuud hiljem tööd ühe oma professori juures, kes juhib meie kooli uurimiskeskust üleujutuste teemal.

Oma valitud erialaga Delta Management olen praeguseni vägagi rahul. Üllatavalt olen leidnud endale suuna, millest algul väga teadlik polnudki, kuid millega nüüd tulevikus kindlasti tegeleda soovin. Selleks ongi just need samad üleujutused, millega ka oma praeguses töökohas tegelen. Täpsemalt tahan just looduskatastroofide tagajärgedel ja ennetamisel kasulik olla ning eks see ole ka kliima muutuste tõttu väga aktuaalne teema, eriti just USA-s ja Aasia riikides.

Just sel põhjusel lahkungi märtsi alguses neljaks kuuks USA.sse Louisiana osariiki, kus 2005. aastal üks suurimate tagajärgedega orkaan Katriina aset leidis. Minu sõit sinna on samuti osa meie kooli üleujutuste uurimiskeskusest ning ka seal on mul grupivennaga ülesandeks sel teemal uurimistööd teha. Sügisel, kui järgmine semester algab, tuleme kogu grupiga taas tagasi Vlissingeni (kes Koreast, kes Bahama saarelt, kes Saksamaalt ja kes siit samast Hollandist), et siin üks semester veel koos õppida, ning 2015. aasta kevadel ongi aeg lõputööks. Võimalusel lendaksin viimaseks praktikaks Aasiasse.

Kuna poolteist aastat on veel kooli lõpetamiseni aega, ei ole ma kindlaid plaane tulevikuks teinud. Kui oma huvidele kindlaks jään, on väga tõenäoline, et omandan Hollandis ka magistrikraadi, kuna siinsed ülikoolid on loodusteadustes ja veealadel väga tugevad. Lisaks on tudengi elu välisüliõpilastele siin tõesti hea, kui kõik eelised õppetoetuse saamiseks on täidetud, näiteks, kui töötan 56 tundi kuus, saan lisaks palgale umbes 500 eurot kuus toetust ja lisaks veel sõidukaardi, millega saan kas nädala sees või nädalavahetusel üle kogu riigi tasuta ühistransporti kasutada. Kuid pidage meeles, et töö leidmiseks tuleb kindlasti kõvasti pingutada!

Olen oma elu ja võimalustega Hollandis igati rahul ning soovitan siinseid ülikoole just loodus- ja veehuvilistele. Hollandi ülikooli kandideerimiseks pidin täitma avalduse ja sooritama TESA keeletesti. Kindlasti tasub siia poole vaadata ka magistrikraadi omandamiseks, sest inglisekeelsete erialade valik on lai. Sel aastal kogesime ka meeletult sooja talve, seega kõigile, kel kargest Eesti külmast vaheldus vaja, tasub sammud Hollandi poole seada

.Facebook-20140225-075815

Leave a Reply