Kristo: Taanist võtan kaasa kõik kasuliku.

Pilt

Aasta oli siis 2011, kui peale gümnaasiumit sai otsus tehtud, et lähen edasi välismaale õppima. Nüüd on sellest ajast möödas kaks ja pool aastat.

Võin öelda, et olen väärt kogemuse võrra rikkam. Kõige enam hindan välismaalt saadud iseseisvumist, uut tutvusringkonda, kogutud tarkusi ja materiaalset kindlust. Need kõik on kujundanud minust täiesti teise inimese.

Peale kaheaastast õpingut Nykobing Falsteri nimelises linnas, koolis nimega University College Sealand pean nentima, et minu aeg sai selles linnas täis ning sees kihises soov kusagile mujale praktikale saada. Pooleaastale Praktikale suundusin Tallinnasse, kus leidsin endale erialase ürituste korraldamise assistendi koha. Töövestlusel toonitasin, et lootsin välismaale minnes teistest erineda, vastuseks tuli, et välismaale õppima minek on eestlaste seas päris populaarne, kuid kindlasti annab see mulle omad eelised.

Peale praktikat suundun arvatavasti suveks tagasi Taani, et veidi raha teenida ja siis selle rahaga kuhugi soojale maale reisida. Kuna elukaaslasel algab selle aasta septembrist periood, kus ta võib Erasmuse programmiga välismaale õppima suunduda, mõtlesin, et läheksin temaga kaasa ja kirjutaksin oma bakalaureusetöö palmide all.

Peale bakalaureuse saamist juhivad pikemaajalised plaanid mind kindlasti Eestisse tagasi, kuna armastan kodumaad, eesti keelt ja kultuuri. Taanist võtan kaasa enda jaoks kõik kasuliku – kogemused. Tee seda sinagi, sest noorus ongi õppimise aeg ning oma osa sellest moodustab proovimine ja uute eesmärkide seadmine – põrumise korral on Maarjamaa ikka sama koha peal ja kodus emad-isad meid avasüli ootamas.

Pilt

Leave a Reply