Anneta: Välismaale minnes küsige nõu ja uurige palju

135036_10151243615622310_680719485_o

Asusin välismaale õppima 2011. aasta sügisel, kohe pärast gümnaasiumi lõppu. Veetsin Taanis terve õppeaasta, ehk 2 semestrit, millele järgnes semester Hiinas.

Shanghais alustasin vahetusõpilasena Donghua ülikoolis, kus tegime pea iga päev 8-tunniseid hiina keele sessioone ning juba kuu aega hiljem asusin kohalikku sisseostuagentuuri praktikale. Võin julgelt öelda, et see terve Hiinas veedetud semester on siiani olnud parimaks kogemuseks. Mul õnnestus osaleda huvitavates projektides ja üritustel, külastada Hiina suurimaid tehaseid, kaasa lüüa näiteks Shanghai moenädala backstage‘is, tutvuda suurepäraste inimestega igast maailma nurgast, süüa originaal versioonis hiina toitu, näha imeilusaid paiku, millest olen lapsest saati unistanud ning üleüldse elada linnas, mis iial ei maga.

Kahjuks või õnneks jäi 4 semester minu viimaseks, mille põhjuseks oli teatud õppejõudude koolist lahkumine. Eestis kaldusin oma erialast natuke kõrvale ning suundusin praktikale hoopis PR-agentuuri, mis pakub suhtekorraldusteenust ilu- ja moebrändidele. Selle käigus õnnestus mul kaasa lüüa näiteks Eesti esimese H&M’i ja Postimaja New Yorkeri avamisel ning korraldada erinevaid üritusi ja näitusi. Jällegi üks suurepärane kogemus, mis tuleb tulevikus kindlasti kasuks.

Tuleviku suhtes olen vägagi positiivne ning et mitte ära sõnuda, jätan tulevikuplaanid hetkel veel enda teada. Nii palju võin öelda, et välismaale plaanin ma kindlasti naaseda kohe, kui otsustan kuhu, milleks ja millal.

Kokkuvõtteks võin öelda, et minu veedetud aastad välismaal olid suurepärased ning paremat ma poleks osanud soovida. Teistele aga võin öelda nii palju, et välismaale kolimine ei pruugi kõigile sobida, kuid kui see on miski, mis pakub tõesti huvi, siis tuleb see kindlasti ära teha.

Enda poolt soovitaks abi küsida mõnelt organisatsioonilt, nagu Dream Foundation, sealsed inimesed muudavad Sinu kandideerimise väga lihtsaks ja mugavaks. Samuti enne välismaale suundumist tuleks teha üks põhjalik eeluuring nii kooli kui ka riigi osas ning arvestada rahaliste võimalustega, sest see on kallis lõbu.

886408_10151478381127310_802166204_o

 

 

 

 

Leave a Reply