Maikeni teekond Hollandis avatumaks ja julgemaks inimeseks

Maiken7Rakverest pärit Maiken otsustas oma asjad Eestis kokku pakkida ning alustas sel sügisel õpinguid Eestist ca 1500 km kaugusel asuvas riigis, Hollandis. Naeratavate ja tolerantsete inimeste riigist leidis ta endale unistuste eriala „Leisure Management“, mida ta asus õppima Stenden University of Applied Science`isse. 

Miks otsustasid just Hollandisse õppima minna?

Minu jaoks oli valik ennekõike seotud erialaga, mida tahtsin õppima minna, nimelt ürituste korraldamist. UKs oli muidugi rohkem võimalusi, kuid kuna olin juba varasemalt Hollandit külastanud, siis otsustasin ikkagi selle kasuks. Siinsed inimesed on alati hästi sõbralikud, naeratavad, positiivsed ja tolerantsed. See jäi mulle koheselt silma kui esmakordselt Hollandit külastasin.

 Mida täpsemalt õpid ning kuidas see valik on seotud sinu tulevikuplaanidega?

Õpin Leisure Management`i. See eriala on sarnane tegelikult ärijuhtimisega, kuid keskendub inimeste vaba aja teenustele. Kolmandal aastal on võimalik spetsialiseeruda ning soovin jätkata ürituste korraldamisega.

Minu tulevikuplaanid pole veel täielikult paigas. Ma tean, et tahan olla ürituste korraldaja, seega kindlasti kuskil riigis ma sellega tegelema hakkan. Kuna saan ingliskeelse hariduse, siis on mul võimalik kandideerida tööle üsna paljudesse eri riikidesse.

Kuidas Hollandis, Stendenistenden 1 ülikoolis õppimine välja näeb, mille poolest see erineb näiteks Eestist?

Põhjus, miks olen muutunud avatumaks ja julgemaks inimeseks, on just tänu Stendeni õppesüsteemile, mis on väga teistsugune võrreldes Eesti koolidega. Tunnis olles tuleb alati suhelda õpetajaga ning oma arvamusi ja ideid klassikaaslastega jagada. Õpetajad alati julgustavad sõna võtma ning aktiivselt kaasa mõtlema. Minu arust on selline õppesusteem väga hea vaheldus 12.klassile ja Eestis õpitud aastatele, kus palju ruumi omaloomingule ei antud. Ehk teiste sõnadega: õpe on palju vabam ja praktilisem. Koolitundide ajakava muutub iga nädal, mis on minu arust positiivne, sest pole kunagi võimalik täielikku rutiini sattuda.

Mis mulle veel meedib, on grupitööd, mida tuleb teha päris tihti. Sel viisil on õppimine palju huvitavam, sest saad samal ajal ka inimestega suhelda ning ei pea kõike üksi valja mõtlema.

Mis on olnud su lemmik õppeaine Stendenis ja miks?

Mulle meeldib väga aine nimega „Leisure Projects“. Peame seal korraldama ühe ürituse terve õppeaasta peale. Meie 7-liikmeline grupp teeb CD promotuuri ühele kohalikule metal bändile. Peame kõik ise organiseerima: transpordi, sponsorid, esinemispaigad, jne. Tund on huvitav, sest see on täpselt midagi sellist, mida tahaksin tulevikus teha ning seega kindlasti mulle heaks praktikaks.

Kiitma peab ka õppejõude. Siiani on nad kõik olnud meeldivad ja väga abivalmid. Kuna nad on pigem noored ja tegusad inimesed ning tudengitele üsna sarnase mõtteviisiga, siis puudub Eestile kohane barjäär õpilase ja õpetaja vahel.

Milline on elu Hollandis… millised on senised muljed?

Võiks oleda, et elu Hollandis on siiani olnud üsna seikluste rohke. Kunagi ei ole igavat hetke, sest Leeuwarden on üliõpilaslinn ning iga päev võib huvitavat tegevust leida.

Teisse riiki kolides leidub ikka komMaiken3beid, mis on teistsugused ja esialgu naljakad, kuid aja möödudes muutud ka ise selliseks. Näiteks teretan tanaval tihti inimesi, keda ma tegelikult ei tunne ning lehvitan autojuhtidele tänutaheks kui nad mind üle tee lasevad 🙂

Kõigil siin on oma jalgratas ja vahet ei ole, milline see välja näeb või kui kõvasti see koliseb, sest siis on väiksem tõenaosus, et see ära varastatakse. Hollandlased armastavad juua õlut, tantsida ja igasuguste asjade üle diskuteerida.

Elu Hollandis on igati mõnus, kuid alati Eestisse tulles naudin ka oma kodumaad täiel rinnal. Hindan Eestit nüüd palju rohkem ja olen alati õnnelik, kui saan koju tulla.

Leave a Reply