Mardi vinge kogemus Hollandis

Campus_04

Mart on Tallinna poiss, kes 2013. aasta sügisel võttis väljakutse vastu ja läks Hollandisse õppima. Nüüd, poolteist aastat hiljem on ta oma valikuga väga rahul ja ei vahetaks seda kogemust ning suurt rahvusvahelist sõpruskonda mitte millegi muu vastu.

Miks otsustasid välismaale õppima minna ning miks valikuks osutus just Hollandi?

Mina tahtsin välismaale minna, sest soovisin leida rahvusvahelisi sõpru. Kindlasti üks osa minust tahtis saada ka iseseisvaks ja kolida vanemate kodust välja. Valisin Hollandi, kuna selle asukoht on keset Euroopat ning kõik teised huvitavad Euroopa riigid on käe ja jala juures ning seega reisimise peale palju raha ei lähe.

Kuidas leidsid tee Dream Foundationini?

Meil käis keegi koolis rääkimas. Me sõbraga koos otsustasime mõnda asutusse vaatama minna, sest räägiti, et konsulteerimine on tasuta ehk siis ei olnud midagi kaotada ka. Ja nõnda me läksimegi Dream Foundationisse.

Mis eriala Sa õpid ja miks valisid just selle ?
Ma õpin Fontys University of Applied Science`is turundust. Kuna müük ja sellega seotud tegevused on mind alati huvitanud, siis see läheb ka kokku hobidega. Küll ma tulevikus leian viisi seda rakendada.

Kuidas on üldine elu-olu ning kas alguses oli ka hirm minna?
Vägagi vinge. Peod on vinged, inimesed on vinged. Õppida on küllap rohkem, kui ma ette kujutasin, aga mitte ka liialt palju. Kindlasti algul on väikene hirm sees, et kuidas ja mismoodi kõik välja kujuneb, aga selgus, et kõik on palju meeldivam.

FontypiltKuidas on tudengielu?
Tudengielu on, ma kujutan ette, nagu Eestiski. Nimelt perioodide alguses toimub palju pidusid ja reisimas käiakse suurtes gruppides. Iga poole aasta tagant saab reisida lähiriikides ringi pidevalt muutuva rahvusvahelise seltskonnaga. Õpid tundma teisi rahvuseid ja kultuure ning sõpru jääb sul igaveseks üle terve maakera.

Kuidas oli tunne enne minekut?

Kindlasti olin natuke ärevil ja kartsin uut keskonda, aga ma ütleks, et siiamaani usun, et see oli minu elu parim otsus.

Kas soovitad ka teistel välismaale õppima minna?

Soovitaksin välismaale õppima minna kõigil, kes tahavad. Maailm muutub palju laiemaks ja võimalusi tekib rohkem. Nagu minu sõber ütles: „Eesti on konnatiik. See on väike ja tahes tahtmata põrkad kõikide elanikega kokku.“

Mida ütleksid tulevastele õpilastele, kes veel kõhklevad oma otsuses minna välismaale õppima?

Kas karta muutust praegu või kahetseda kehva valikut igavesti Muud midagi kaotada pole.

Leave a Reply