Enri Leht – õe eeskujul Taani õppima

DSCN5551Enri Leht on üks neist noortest, kes õe eeskujul mugavustsoonist välja astus ning 2014. aasta sügisest Taani õppima asus. Käsil on tal õpingud Business Academy Aarhuses Multimedia Design and Communication erialal.

Kuidas toimus Taani minek Sinu jaoks?

Idee tuli sellest, et õde oli asunud eelmine aasta Taani õppima ning ta kogemused olid positiivsed, mis pani ka mind huvituma välismaal õppimisest. Seega lõpetasin õpingud TTÜs ning alustasin paberite ajamist Dream Foundationi kaudu, et kandideerida Aarhuse akadeemiasse (veebidisaini ja multimeedia õppealale). Valmistumine piirdus minu jaoks lihtsalt raha kogumisega, et esimesed kuud seal üle elada, sest teadsin, et töö leidmine võib venida mitme kuuliseks. Kohale jõudes käis sisseelamine vähemalt minu jaoks päris kiiresti. Saabusin Taani kaks nädalat enne kooli algust, mis jättis piisavalt aega harjumiseks.

Missugune on elu Taanis, mis on teistmoodi?

Ühiskond on väga “kirju”, heaoluriigina elab siin palju immigrante. Jalgrattakultuur on väga tugev: paljud inimesed käivad tööl ja koolis rattaga ja selleks on loodud ka head võimalused. Enamik inimesi oskab rääkida heal tasemel inglise keelt – mitte ainult noored vaid ka vanem põlvkond. Uus oli ka Taani enda valuutaga harjumine (pidev hindade eurodeks ümber arvutamine) ning samuti harjumine kõrgemate hindadega.
Alguses oli võõras ka sealne bürokraatia ja paberite kordaajamine. Ning hiljem tööle saades pidi ennast kurssi viima Taani keerulise maksusüsteemiga.

Kuidas BAAnäeb välja tavaline (kooli)päev? 

Business Academy koolipäev algab tavaliselt 9st ning kestab umbes 14ni. On ka palju nädalaid, kus on ainult 3 või 4 päeva õppetööd nädalas. Minu jaoks tuleb koheselt peale kooli töö, mille kestvuseks on tavaliselt 3,5 tundi ning koju jõuan 19 ajal, peale mida tegelen kas kooliasjadega või hobidega.

Kuidas on väliskogemus Sind muutnud? 

Olen kindlasti siin oldud ajaga muutunud, kuigi ise ei oska seda võib-olla kõige paremini hinnata. Üheks asjaks, mis märgatavalt paranenud, on minu inglise keele oskus – eriti suhtlemisel, sest terve õppetöö ning kommunikatsioon toimuvad inglise keeles.

Olen saanud selle 8 kuu jooksul palju uusi kogemusi ning oskusi, mida kindlasti poleks Eestis viibides saanud.

Millised on tulevikuplaanid?

Plaanid on juba jaanuaris Eestisse naasta ja kodumaal praktika sooritada. Hetkel ei tea isegi, kas plaanis peale seda naasta Taani või mitte.

Mida soovitaksid õpilastele, kes veel mõtlevad välismaale õppima mineku peale?

Et pole põhjust karta ning saadav kogemus on kindlasti seda väärt. Samuti on ka finantsiliselt kergem töötada ning õppida samal ajal, vähemalt siin Taanis, sest riigipoolsed toetused ja kõrge palk võimaldavad seda.

Kui ka Sina oled mõelnud välismaal õppimisele, siis veel on Sul võimalus kandideerida Taani teises voorus. Kuid avaldusi võetakse ka veel UK ja Hollandi ülikoolidesse. Võta meiega ühendust, tule tasuta konsultatsiooni, et saaksime Sind aidata avalduse täitmisel ning sobiva eriala ja ülikooli valikul. Selleks kirjuta estonia@dreamfoundation.eu

Leave a Reply