Õnne: Hollandis omandatud haridus tagab töökoha nii Eestis kui mujal!

Õnne2

„Viimase nelja aasta jooksul ei ole ma oma otsuses kordagi kahelnud. Tänaseks tean, et kuskil mujal Euroopas ei saa paremaid keskkonna- ja veealaseid teadmisi kui Hollandis,“ ütleb Hollandi HZ University of Applied Sciences ülikoolis Delta Management erialal õpinguid lõpetav Õnne.

Sel suvel lõpetan Hollandis HZ University of Applied Science bakalaureuse õppe Delta Management erialal. Seoses lõputöö teostamisega Eestis, olen hiljuti mitmes Dream Foundationi töötoas oma kogemusi jaganud. Tihti olen ennastki leidnud eelnevalt mõtisklemast: „Miks Holland ja mitte Taani, Inglismaa või hoopiski USA?“ Minu enda valik Hollandi kasuks langes pigem eriala tõttu ning ka lennukisse istudes ei teadnud ma riigist just väga palju. Tagasi vaadates tundub, et hüppasingi pea ees tundmatusse vette.

Parim koht just minu eriala õppimiseks

Viimase nelja aasta jooksul ei ole ma oma otsuses kordagi kahelnud. Tänaseks tean, et kuskil mujal Euroopas ei saa paremaid keskkonna- ja veealaseid teadmisi kui Hollandis. Nad on vaieldamatult selle valdkonna eksperdid, sest juba sajandeid on nad edukalt oma maad üleujutuste ja muude keskkonnamõjude eest kaitsnud. Ilma tarkade planeerimislahendusteta, kõrgete liivavallideta ja tammideta ning paljude teiste lahendusteta oleks Holland maakaardilt juba ammu pühitud. Oma kogemusi käivad Hollandi spetsialistid jagamas ka kõikjal üle maailma, alustades New Yorgist ja lõpetades Vietnamiga. Seega on minul Hollandist omandatud haridusega alal, mille vajalikkus iga aastaga üha kasvab, tulevik helge.

Õnne1

Viimase väite ütlesin just nimelt kindlas kõneviisis, sest olen oma edu juba kogenud.

Helge tuleviku suhtes kindel

HZ on rakenduslik kõrgkool, mille nelja-aastane õpe toob endale lisaks aktiivsele ja karjäärile suunatud õppetööle kaasa ka kolm semestrit väljaspool klassiruumi. Kolmandal õppeaastal sain poole aastase praktika kogemuse töödades ühes Hollandi firmas. CV-le saan selle kirja panna töökogemusena, mitte täiendõppenda, mis Eesti praktikate puhul tavaline. Järgmisena andis Hollandi ülikool mulle võimaluse minna mitmeks kuuks Ameerikasse Louisiana osariiki. Seal kogesin keskkonnateemaliselt hoopis teistsugust maailmapilti ja töötasin koos tudengite ja professoritega, kes eurooplastest väga teistsugused. Haridustee lõpetan praeguseks Eestis, kirjutades oma lõputööd meie Keskkonnaministeeriumi veeosakonnas.

Praktikandina Eestis: Hollandi haridust hinnatakse

Praktikakoha leidmine oli pigem lihtne, sest Eestis tõesti hinnatakse välismaa haridusega tudengeid. Inglisekeelne õpe tagab väga hea keeleoskuse, rahvusvaheline õpikeskond näitab, et oskan erinevate rahvuste ja iseloomudega hästi toime tulla ning koos töötada. Lisaks on mu juhendaja tõstnud mitme korral esile, kui oluline on planeerimisoskus, mille omandamine jääb Eesti ülikoolides tihti vajaka. Samuti on ta öelnud, et bakalaureusuetööde tase tundub samuti siin palju madalam, lähtudes nõuetest, mis minu lõputööle on seatud. Pratika kõrvalt olen praeguseks saanud endale poole kohaga töö ning suure tõenäosusega saan sel positsioonil jätkata ka pärast kooli lõpetamist.

Kui ka Sina oled mõelnud välismaal õppimisele, siis veel on Sul võimalus kandideerida Hollandisse, kus tähtajaks on 1.mai. Kuid teise vooru avaldusi võetakse ka veel UK ja Taani ülikoolidesse. Võta meiega ühendust, tule tasuta konsultatsiooni, et saaksime Sind aidata avalduse täitmisel ning sobiva eriala ja ülikooli valikul. Selleks kirjuta estonia@dreamfoundation.eu

Leave a Reply