Multikultuurses UK ülikoolis Event Management`i õppiv Berit ei jäta oma tulevikku juhuse hooleks

Berit - blogisse 0See Pärnu neiu tegi 2015. aastal gümnaasiumi lõpetades otsusava sammu ja läks õppima maailma tipptegijate käe alla. Tuleb välja, et lisaks ülikooli teoreetilisele haridusele annab kool võimalusi ka praktikutega koos töötada ning osadeda rahvusvahelistes projektides. Selline kirju elu Beritile just meeldibki.

 

Kuidas tekkis mõte minna välismaale õppima? Mis sai määravaks ülikooli valimisel?

Mõte tekkis, kui olin 15-aastane ja sõbranna läks Šotimaale õppima. Vaatasin huvi pärast tema kooli kodulehel ringi ja avastasin, kui palju rohkem erinevaid erialasid välismaal õppida saab. Ma olin üsna madala motivatsiooniga õpilane põhikooli lõpus ja otsus gümnaasiumisse sisse saada saigi tehtud ainult seepärast, et tulevikus saaksin välismaal õppida. Gümnaasiumi reaalainetest pressisin samadel põhjustel läbi.

Ülikooli valiku määras minu puhul asukoht ehk Inglismaa ja eriala enda tugevus. Event management`i pakuvad üsna mitu ülikooli, aga see ei tähenda, et saad ka tugeva kraadi. Valisin Coventry Ülikooli UK edetabelite ülemisest otsast.

Kuidas möödus kandideerimisprotsess?

Protsess möödus MEGA sujuvalt. Dream Foundation tegi kõik UCAS asjad minu eest. Olin nii tänulik, sest sel hetkel reisisin ringi ja ei olnud aega ega tahtmist paberimajandusega tegeleda. Ise pidin tõlkima lõputunnistuse ja diplomi, mis läks ludinal ning muidugi CAE sertifikaat ja motivatsioonikiri koolile.

Kuidas näeb õppimine välja Sinu ülikoolis?

Nii keeruline küsimus! Esimesel aastal oli mul mõlema semestri peale ainult 2 eksamit, ülejaanud olid kõik raportid – seega meeletult lugemist ja uurimist-puurimist. Sel aastal aga olid esimesel semestril ainult eksamid ja projektitöö UKs. Kuna ma ei suuda kodus õppida, siis veedan õpitunnid raamatukogus või Hub`is (tudengikeskus), kus on mega chill keskkond õppimiseks. Lemmik on 3. korrus raamatukogus, sest siin on pea kõik arvutid Macid (puhtalt minu eelistus) ja puhkeala mega mõnna.

Mis meeldib Sulle kõige rohkem Sinu ülikooli ja/või linna juures?

Coventry on üsna pisike, mis teeb igale poole minemise nii lihtsaks ja kiireks. Kuna ma töötan, siis säästab see meeletult aega: kõik on jalutuskäigu kaugusel! Alguses olin väga pBerit - blogisse 3ettunud, aga mida aeg edasi, seda rohkem mõistsin, et ülikooli ajaks on see ideaalne. Säästab raha ja aega ning pigem saab muidu igapäevaselt transpordile kuluva raha panna lennupiletitele, et koju minna või mujale reisida. Lisaks on Birmingham 20 min rongisõidu kaugusel ja London 1,5h kaugusel, nii et jõuab iga aeg suurlinna võlusid nautida.

Mis on olnud kõige raskem ülesanne, millele oled pidanud vastu astuma? Kuidas olukorra lahendasid?

Pettumus esimesel aastal madalate hinnete parast. Lahenduseks käisin hästi tihti akadeemilise kirjutasime keskuses ja tüütasin lektoreid pidevalt, et aru saada, mida nad ikka otsivad. Eesti keskkooli haridus ei valmistanud absoluutselt mind tol ajal taolisteks arvestusteks. AGA ma õppisin ka vanas süsteemis, äkki nüüd lood paremad.


Mis on Sind kõige rohkem positiivselt üllatanud kooli, kohalike inimeste vms juures?

Minu osakonnal koolis on meeletult kontakte – tuleb ainult küsida ja huvi üles näidata. Ning lisaks on meil guest lecture week, kus nädala jooksul on iga paev keskmiselt 3 erinevat külalisesinejat. Sel aastal käis rääkimas näiteks Sarah Haywood (korraldas viimased kuninglikud pulmad) ja eelmisel aastal Manchester United`i turundaja, aga muidugi veel palju imelisi inimesi. Lisaks käisime esimesel aastal Newquay linnas Inglismaa läänerannikul, kus saime igal hommikul surfata; ja sel aastal käisime Hollandis. Mõlemad reisid olid õppemaksu sees. Hetkel võistleme nii kevadise reisi eest, et minna Kaplinna Lõuna-Aafrikas (Cape Town) kui ka praktika aasta eest, kus võitja saab töötada aasta jooksul kolmes asukohas: Las Vegas, Amsterdam ja Watfrod.

Meie kursusel on 77 inimest – niiet kõige võimatumad šansid ei olegi 😉 Meie osakond on mu CV-le nii palju lisaväärtust juba andnud: näiteks sain “Health and Safety” 2.taseme sertifikaadi ning omandanud palju-palju kogemusi vabatahtlikuna. Muidugi olen ise otsustanud aega nendesse asjadesse panustada, aga samas on mu osakond need võimalused ja tingimused loonud.

Miks minna välismaale õppima? SoBerit - blogisse 2ovitused teistele noortele

Ma arvan, et Eesti haridus on kindlasti samalväärsel pulgal väärtuse poolest, aga suur vahe on keskkonnal. Õppida multikultuurses keskkonnas annab igaühele ootamatult palju juurde, ei jõua siin kõigest üksipulgi rääkidagi – see mõjutab meeletult positiivselt! Lisaks on kogu maailm rohkem valla: tekivad kontaktid läbi ülikooli ja igapäevaste asjaajamiste. Lähedasemad inimesed koolis on Rumeeniast, Itaaliast, Hispaaniast, Poolast, Bulgaariast, Prantsusmaalt. Eesti ülikoolis ei juhtuks mul elus ees, et kui diplomi katte saan, on mul enda erialased ja potensiaalselt head kontaktid mitmest erinevast riigist olemas. Ausalt öeldes, ei kujutaks ettegi Eestis õppimist, sest ma väärtustan meeletult kogu seda kirjut olukorda, mis mind igapaevaselt ümbritseb.

_ _ _    _ _ _    _ _ _

Kui vajad abi UK ülikoolidesse kandideerimisel, siis küsi nõu: estonia@dreamfoundation.eu

Leave a Reply