Mehise 3 point`i, miks Taanis õppimine tuleb kasuks Eesti tööturul

Mehis 4Viis ja pool aastat tagasi otsustas Mehis, et kodumaa hariduse liialt teoreetiline lähenemine jääb tulevikuambitsioonide täitmisel väheseks, kuna tööhaid otsivad ennekõike just praktilist kogemust. Nüüd vaatab Mehis oma Taani kogemusele tagasi ning toob välja, mida kasulikku ta sealt kaasa sai?

1. Inglise keel – Kui tekib palju rahvusvahelisi sõpru areneb inglise keel suhtlustasandil. Taanis toimub inglisekeelne õpe, seega omandad oma haridusele lisaks ka erialase inglise keele.

2. Probleemipõhine õpe + koostöövalmidus + sotsiaalsus eri rahvusest inimestega – Õppetöö Taanis toimub pealmiselt gruppides ning ülesandeks on lahendada reaalseid probleeme (sh tehakse koostööd ettevõtetega). Meeskonnatöö annab sulle kogemuse koostööks erinevatest kultuuridest pärit inimestega (meie kursusel oli inimesi igalt mandrilt), mistõttu oled palju sallivam ja mõistvam. Lisaks muutud ka sotsiaalsemaks võõramaalastega suhtlemisel (eestlased peaksid seda oskust endas arendama).

3. Julgus, järjepidevus, sihikindlus ja loov mõtlemine – Kui oled oma elu võõras riigis suutnud täiesti nullist alustada ja oma eesmärgid edukalt täide viinud, siis see näitab sihikindlust. Omandada haridust ning samal ajal töötades iseseisvalt ära elada, on see märk juba sellest, et saad kõigega hakkama. Kuna välismaal oled täiesti üksi ning tihti ka piiratud eelarvega, siis pead oma probleeme loovalt lahendama. Näiteks: kuidas kolida ilma autota…. teisest linna otsast ostetud külmkapi saab edukalt koju tuua ühistranspordiga. Mööbli ja majapidamistarvete hankimine? Vähekasutatud mööbel jäätakse Taanis tänavale, et keegi vajadusel saaks neid uuesti kasutada. Samuti saab kooliraamatuid tasuta hankida.

Ja veel – Elamine välismaal annab inimesele võimaluse analüüsida oma elukeskkonda, kus ta varasemalt on elanud, ja näha, et saab ka teisiti. Näiteks: Tallinna linn on planeeritud enamasti autoliiklusele mõeldes, Taanis hoopis on arvestatud samapalju ka jalgratturitega.

bikes_aalborg

 

 

 

 

Taani ülikoolidesse kandideerimiseks võta julgesti ühendust Dream Foundationi meeskonnaga: estonia@dreamfoundation.eu

 

Leave a Reply