Triinu praktilised soovitused Inglismaal elamiseks ja õppimiseks.

Minu nimi on Triin ja ma õpin Coventry Ülikoolis Marketing and Advertising erialal. Olles õppinud seal juba aastakese oskan rääkida oma esimese aasta kogemusest. Kahtlemata võin öelda, et valisin hea ülikooli. Kuigi algul kõhklesin ja kahtlesin oma suutlikkuses omandada haridust võõrkeeles ja veelgi enam võõras keskkonnas, siis nüüd saan ma juba rõõmuga öelda, et see ei ole üldsegi nii keeruline. Inglise keele tase peab küll kõrge olema, kuid Eestis saab väga hea taseme kätte gümnaasiumist.

triinu-blogi-post-6

Ülikool

Coventry Ülikool asub Coventry linnas, 1,5 tunni kaugusel Londonist. Ülikoolil on palju hooneid mööda kesklinna laiali, millest kahes kuni kolmes toimuvad erialased loengud. Samuti toimub igal aastal “Induction Week” uutele õpilastele. See on nädal, mille jooksul on eesmärgiks tutvuda terve ülikoolilinnakuga, sealhulgas näiteks raamatukoguga, arvutiklassidega, õppejõududega. Ühtlasi on äärmiselt populaarne võtta osa “Freshers Week” üritustest, mis on hea võimalus uusi tutvusi luua ja mille raames käivad esimese aasta õpilased mööda baare ning pubisid ringi bar crawl`il. Allolevatel piltidel on näha melu enne enne bar crawl`ile minekut.

triinu-blogi-posttriinu-blogi-post-2

triinu-blogi-post-7

The Hub. Maja, mis ei vaja kohalikule tudengile tutvustamist. Maja, kuhu üliõpilased kogunevad lõunapausiks, info saamiseks või niisama vaba aja veetmiseks.

Majutus

Rääkides majutusest, siis mina olin esimene aasta Student Accommodation`is. Üür on küll kõvasti kõrgem kui omal käel otsitud korteril või toal, aga samas on see alustuseks väga sobiv variant, kuna uusi tutvusi saab palju, elad turvatud alal ja ülikoolist vaid jalutuskäigu kaugusel. Minul oli hinna sees ka ülikooli jõusaal, mis oli üks põhjustest, miks ma lõpuks just selle elamise valisin. Meil oli ka koristaja, kes kaks kuni kolm korda nädalas kööki ja ühiskasutatavaid ruume puhastamas käis.

Teiseks aastaks lähen aga elama uude kohta, mida hakkame üürima neljakesi. See on siin väga levinud variant, et esimene aasta ollakse Student Accommodation`is, kuid ülejäänud ülikooliaastad elatakse koos sõpradega omal käel otsitud majas või korteris.

Pangakonto avamine

Mis puutub pangakonto avamisse, siis see käib Inglismaal suhteliselt aeglaselt. Protsess ise algab sealt, et tuleb uurida erinevaid alternatiive, kuhu panka omale konto kõige mõistlikum teha oleks. Valik tehtud, oleks mõistlik aeg kinni panna kõige lähemal asuvasse kontorisse. Kui aeg pole broneeritud, siis jutule ei võeta. Pangas tuli lisaks isikuandmetele näidata kooli poolt palutud tunnistust sellest, et ma ikka õpin ülikoolis, kuna tegin tudengitele mõeldud konto. Kui vajalikud paberid täidetud, siis tuleb kuni paar nädalat oodata, et pangakaart kätte saada. See saadetakse üldjuhul koduaadressile, nii et aadressi kirjutamisel tuleb olla täpne. Kõik muud koodid, mis kontoga seotud, saadetakse samuti paberkujul koduaadressile, kõik eraldi ümbikutes ja paaripäevaste vahedega.

Transpordist

Kuna Coventry kesklinnas on kõik nii lähedal ja jalutuskäigu kaugusel, ei ole erilist vajadust bussidega sõita. Samas bussiliiklus on siin väga hea ja tihe, samuti liiguvad siinsest rongijaamast rongid iga lühikese aja tagant nii Birminghami, Londonisse kui ka mujale üle Inglismaa. Birmingham asub rongiga vaid veerandtunni kaugusel, seega võib tahtmise korral iga hetk rongi peale hüpata ja teele asuda. Rääkides piletihindadest, siis rongiga sõita on odav, bussiga (linna piires) suhteliselt kallis. Coventry ja seda ümbritsevad alad on jagatud tsoonideks, millest oleneb lõplik pileti hind.

Paar soovitust tööotsijatele

Tööandjad helistavad 99% tõenäosusega tagasi vaid UK ehk kohalikele numbritele, seega oleks mõistlik kohe alguses kõnekaart ära vahetada ja UK number võtta. Ühtlasi on CVsid kasulik paberkujul linna peal laiali jagada, mis käib eriti just restoranide ja kohvikute kohta. Esiteks nii võid sa kohe oma tulevase ülemusega kokku põrgata ja ennast tutvustada, teiseks saad nii ka ise aimu, kas antud koht on ikka sinu jaoks sobiv.

Vaba aeg

Mis puudutab vaba aega, siis muidugi oleneb see natuke ka erialast. Üldiselt on Inglismaal tunniplaan selline, et kooli kõrvalt oleks võimalik poole kohaga tööl käia ning et lisaks jääks ka vaba aega üle. Tohutult populaarsed on igasugused society`d, mida on seal nii palju erinevaid, et igaüks leiab endale sobiva.

Esimese poolaasta jooksul käisin mitmel nädalavahetusel Londonis. Jõudsin selle ajaga tutvuda erinevate linnaosadega, saada aru Underground`i loogikast ja marsruutidest ning muidugi ka ära näha tuntuimad vaatamiseväärsused. Ka aastavahetuse võtsin vastu just Londonis Thamesi jõe ääres.

triin-blogi-post-3

Aastavahetus 2015/2016 koos oma parima sõbrannaga, kes õpib samuti Suurbritannias.

triinu-blogi-post-4

Coventry

triinu-blogi-post-5

Halloweenipeod ja kõik teised peod, mis vähegi väärivad tähistamist, tähistatakse suurelt ja korralikult.

Kui ka sina tahaksid minna välismaale õppima, tule kindlasti Dream Foundationisse konsultatsiooni, kirjuta meile estonia@dreamfoundation.eu 

 

 

Leave a Reply