Anette: Hollandi restoranis “checklisti” täitmas.

Õpin hetkel Hollandis Stenden Univeristy of Applied Sciences ning minu erialaks on International Hospitality Management. Elan siin juba teist aastat ning julgen öelda, et kolimine Hollandisse on siiani olnud minu elu parim otsus. Olen iseseisev, õpin eriala, mida armastan ning oman sõpru üle kogu maailma. Enne tulekut aga olin väga ärevil ning ei teadnud mida oodata, sest polnud varem Hollandis käinud. Mind tabas ka kerge kultuurishokk, sest keskkond siin on teine ja inimesed on tohutult avatud ja sõbralikud. Olin alguses kohkunud, kui täiesti võõrad inimesed minuga vestelda soovisid, kuid harjusin sellega kiiresti ära.Anette 1

Anette 4

Minu valitud õppeprogramm on väga mitmekesine, sisaldades palju praktikat ning erinevaid kursusetöid – nii individuaalseid kui ka grupitöid. Koolis käimine ei tähenda kindlasti mitte ainult loengutes istumist ja õpikute lugemist. Igas semestris on midagi erilist, kus tuleb välja astuda enda mugavustsoonist või teha koostööd kaasõpilastega erinevatest rahvustest. Alustades veini degusteerimistest kuni külaliste teenindamiseni. Näiteks üheks grupitööks oli vaja teha restorani jaoks ’checklist’ teeninduse kvaliteedi ja üleüldise atmosfääri kohta ning seejärel õhtustada vabalt valitud kohas ja täita see ’checklist’ oma kogemuse põhjal. Veel ühe näitena võin tuua 10-nädalase praktika, kus töötasin ülikooli hotelli mitmes erinevas osakonnas, alustades 6-käigulise menüü tegemisest restorani köögis kuni lõpetades külaliste hotellitubade koristamisega. Kogemus igas hotelli harus andis mulle põhjaliku ülevaate, kuidas iga osakond tomib ja mõjutab hotelli edukalt ülalpidamist.

Liitu meie uudiskirjaga, et olla esimene, kes meie uutest blogilugudest kuuleb!

Loading

Tudengielu on siin väga ’crazy’, pidutsemine käib teistmoodi kui Eestis: ühe õhtu jooksul käiakse läbi mitmeid pubisid, baare ja klubisid. Kuid üheks suurimaks erinevuseks on ilmselt fakt, et takso/ auto asemel sõidame peole hoopis jalgrattaga. Vabal ajal on ka palju muud tegevust, näiteks ilusa ilmaga rendime paadi ja sõidame ringi mööda kanaleid. Kohustuslikud asjad, mida kaasa võtta on päiksekreem, krõpsupakid, külmad joogid ja kindlasti ei puudu ka minikõlar muusikaga. Lisaks kõigele sellele käin vabal ajal Hollandit ning ka teisi läheduses olevaid riike avastamas. Tänu kiirele rongiliiklusele on lihtne ja mugav reisida käe-jala ulatuses asuvatesse suurlinnadesse, nagu Pariis, Berliin ja Brüssel.

Anette 3 Anette 2

Olen õppinud tohutult palju kogu selle kogemuse jooksul ning ei võtaks mitte midagi tagasi. Olen täiesti iseseisev, kohanud inimesi erinevatest kultuuridest ning tänu sellele oman sõpru üle kogu maakera. Lisaks, ei ole ma mitte kunagi varem olnud rohkem elevil oma tuleviku üle. Neile, kes kahtlevad, kas minna välismaale, tahaksin öelda, et teil pole mitte midagi kaotada!

PS! Mitmed Hollandi ülikoolid võtavad avaldusi vastu kuni 1.juunini. Küsi lisa: estonia@dreamfoundation.eu

One Comment on “Anette: Hollandi restoranis “checklisti” täitmas.

  1. Mul siiralt hea meel, et iga päev liigud oma unistustele lähemale ja oled õnnelik oma elu üle.
    Usun, et elus tuleb sul palju kordaminekuid ning kõik uksed on sinu jaoks valla. Just nimelt, tee iga päev miskit mugavutsoonist väljas, siis ei ole elus midagi, mis sind tagasi hoiaks. 😉
    Musid-kallid sulle sinna, 😙
    Karka

Leave a Reply