Maris: Korraks tagasi, et minna jälle edasi!

Heia! Mina olen Maris. Lõpetasin aasta tagasi keskkooli Põlvas ning seejärel suundusin uute ja suuremate väljakutsete otsinguks Suurbritanniasse. Nii ma veetsin möödunud aasta Inglismaal, ülikoolis nimega Nottingham Trent University ning erialaks oli International Relations and Global Studies. Aga sellega lugu ei lõpe, vaid alles algab.

Maris Lutsar - foto blogisse 0

Üldmuljelt on Nottingham täielik ülikoolilinn: seal asub kaks ülikooli ja pole vahet, kuhu suunas linnas vaatad, ikka kõnnivad sulle enamjaolt vastu kas Adidase dressides noormehed või minikleidis neiud, kõigil sülearvutid näpus.

Alguses on muidugi jube võõras linnas ringi käia kui kõik poemüüjad sulle näiteks poes „Hello, my love!“ ütlevad. Samuti on vasakpoolne liiklus segadusse ajav – aastaga harjub juba ära, kuid Eestisse tagasi tulles keerutad ikka pead igas suunas või kõnnid lihtsalt teiste järel.

Maris Lutsar - foto blogisse 2

Nottingham Trent University peahoone ja eeloleva õppeaasta pärast natukene ärevil mina

Maris Lutsar - foto blogisse 5

Vaade raamatukogu katuseaiast

Maris Lutsar - foto blogisse 4

Rock City – piduliste järjekord ulatub lausa pildilt välja, kuid väljas pole veel pimegi

Nottingham Trent University tudengite elu kihab ülimõnusalt. Kuna ma ise suurem asi peoloom ei ole, siis nautisin ma raamatukogu suurtest akendest vaatepilti, kuidas massilised tudengihordid liikusid kella 6-9ni linna poole eelpidusid pidama. Ja ma ei liialda kui ütlen, et linn magas vaid pühapäeviti.

Kui juba jutt raamatukogule läks, siis sellega seoses on üks huvitav tähelepanek. Nimelt, kui Eesti raamatukogus julgeb keegi oma suu otsast väiksemagi piiksu teha, antakse personali poolt ilusti teada, et selline käitumine pole vastuvõetav. Nottingham Trent ülikooli raamatukogus käib aga kohati üks tants ja trall – ainus reegel on see, et vaata, et sa jumala eest magama ei jää sinna!  (siis tädid näevad kaamerast ja tulevad ajavad su koju) Nendele, kes vaikselt õppida soovivad, soovitan ma hoone pealt üles leida vaikse õppimise alad!

Ülimalt huvitav on ka muidugi jälgida inimeste nägusid kui vastad küsimusele „Where are you from?“ Öelge neile, et olete Eestist pärit ja nautige ilmet, mis teile vastu vaatab – see sai minul küll omaette meelelahutuseks.

 

Minu eestlannast sõbralt küsiti kunagi seda sama küsimust ja kui vastuseks saadi „I’m from Estonia“, siis vastas äsja saadud Inglismaalt pärit vestluskaaslane „Cool, me too! What kind of bus are you taking there?“ Vaesekesed arvavad, et Eesti on Inglismaa linnake.

Õppeaasta hakul on Inglismaa ülikoolidel tavaks oma õpilastele korraldada Freshers Fair’e. Tegemist on messilaadsete üritustega, mille eesmärgiks on ülikooli korporatsioonide ridadesse uusi nägusid värvata. Mina leidsin selliselt ürituselt endale tantsugrupi ja see oli minu parim leid Nottinghamis. Teatud huvigruppi kuulumine kindlasti annab meeletult palju uusi tutvusi ja kui sul on varasemalt kooliajast varuks mõni meeldiv hobi, siis soovitan kindlasti välismaal ülikoolis olles sellega tegelemist jätkata. On hea teha midagi, milles tunned end koduselt, sest see on ilmselt ka ainus asi, mis sulle sellist sorti kindlustunnet pakub.

Maris Lutsar - foto blogisse 8 Maris Lutsar - foto blogisse 9 Maris Lutsar - foto blogisse 10

Mina läksin baari tööle alles kevadel, sest aasta esimesel poolel pühendasin end kursusele ja olin järjepidevalt raamatukogus. Kuid terve aasta vältel olid mul silmad-kõrvad lahti ja kasutaja oli mul igas tööd pakkuvas portaalis olemas. Kuna baare, restorane, klubisid, kohvikuid ja poode on iga nurga peal väga palju, on ka tööle saamine sinu enda visaduse taga. Muidugi huvitav oleks ära märkida see, et Inglismaa tööandjatele on sinu töökogemuse juures väga oluliseks osaks vabatahtlik töö. Tean, et mul üks sõber läks lausa heategevuslikku poodi paariks kuuks vabatahtlikult tööle, et kindlustada oma edasine töölesaamine.

Liitu meie uudiskirjaga, et olla esimene, kes meie uutest blogilugudest kuuleb!

Loading

Kuna pidin oma õpingud kevadel katkestama, olen hetkel ootamas 2018. aasta sügist, mil loodetavasti uuesti oma õpinguid Inglismaal alustada saan. Minu jaoks oli väga raske panna selline kogemus aastaks hoiule, kuna tundsin Nottinghamis õppides ja elades end tõeliselt koduselt. Seega otsustasin ette võtta midagi, mis oleks võimalikult ligilähedane välismaal õppimisele, ja kus mujal oleks seda parem teha kui Dream Foundationis – asutuses, kes aitas ka mind oma unistustele lähemale ja oli mulle toeks igal sammul. Nüüdseks olengi Dream Foundationis nooremkontsultant ja täis indu, et teisigi endasuguseid noori aidata ja korraldada üks meeldejääv aasta nii enda kui loodetavasti ka Sinu jaoks!Maris Lutsar - foto blogisse 6

 

 

Mina “UK Days” üritusel tegemas nägu, et tean, mis minust uuel õppeaastal saab. Funfact – minu ümarlaua tagant lõpetas Nottingam Trent University’s lisaks minule veel kaks noort, kellega hiljem linnas kogemata tuttavaks sain!

Kui tunned, et olen inimene, kellega sooviksid pikemalt välismaale õppima minemisest vestelda, siis vastan sinu küsimustele või lausa lepime kokku konsultatsiooni aja. Kirjuta mulle julgesti: maris.lutsar@dreamfoundation.eu

Take care!

Maris

Leave a Reply