MÜÜDID välismaal õppimise kohta…

MÜÜT NR 1

VÄLISMAAL ÕPPIMISEKS PEAB OLEMA ÜLITARK

Selleks, et välismaale haridust omandama minna, ei pea tingimata olema klassi parim õpilane. Meie partnerülikoolide hulgas on erinevate sissevõtu lävenditega koole – nii, et leiame igale huvilisele tema hinnete ja soovidega vastava ülikooli. Välisülikooli sisse saamine pole nii keeruline, kui paljud noored seda arvavad. On palju häid ülikoole, mis on huvitatud rahvusvahelistest tudengitest ja kindlasti ka Sinust.

 

MÜÜT NR 2

VÄLISMAAL ÕPPIMINE ON HIRMKALLIS

Kui ise piisavalt tegus olla, on võimalik oma õpinguid mitmeti toetada. Siin on kõige levinumad viisid, kuidas oma õpinguid rahaliselt toetada:

Suurbritannia: õppemaks Suurbritannia bakalaureuseõppes on kõrge (£ 9250), kuid selle tasumiseks on võimalik taodelda õppelaenu. Laen läheb otse ülikoolile ja selle tagasimaksegraafik on väga mõistlik. Nimelt tuleb Sul laenu hakata vähehaaval tagasi maksma alles siis, kui Sul on töö ja teenid vähemalt 14 578 eurot aastas (1215 eurot kuus) – juhul kui töötad Eestis.  Inglismaale tööle jäädes tuleb laenu hakata tagasi maksma siis, kui teenid aastas vähemalt 21 000 naela.

Taani: Taanis on õppimine Euroopa Liidu tudengitele tasuta. Kui Sul õnnestub õppetöö kõrvalt töötada vähemalt 43 tundi kuus (11-12h nädalas), on sul võimalus taodelda Taani riigi poolset toetust (790 bruto).

Holland: Hollandi aastane õppemaks on keskmiselt 2006 eurot, mis on sama või isegi madalam kui Eesti eraülikoolides. Hollandi riik pakub Sulle soodsatel tingimustel õppelaenu: 165,33 eurot kuus (1983 eurot aastas). Lisaks, kui töötad õppetöö kõrvalt vähemalt 56 tundi kuus (14h nädalas), on sul võimalus taodelda Hollandi riigi poolset toetust (kuni 867.88 eurot kuus) ja transpordikaarti.

Samuti tasub silmas pidada, et paljud välistudengid finantseerivad oma õppe- ja elamiskulusid kohapeal töötades. Kuna palgatase Lääne-Euroopa riikides on suhteliselt kõrge, siis on õpingute kõrvalt töötamine väga populaarne.

 

MÜÜT NR 3

INGLISMAA ON AINUKE RIIK, KUS SAAB INGLISE KEELES ÕPPIDA

See ei ole nii! Paljud ülikoolid üle maailma pakuvad kvaliteetseid inglisekeelseid õppimisvõimalusi, mis on mõeldud just rahvusvahelistele tudengitele. Nii võid õppida inglise keeles Taanis, Rootsis, Hollandis, Belgias ja paljudes teistes riikides.

 

MÜÜT NR 4

VÄLISMAALE ÕPPIMA KANDIDEERIMINE ON KEERULINE JA AEGANÕUDEV

Maailmas on kümneid tuhandeid kõrgharidust pakkuvaid asutusi, mille seast  sobiliku ülikooli või eriala leidmine võib osutuda üpriski keeruliseks. Dream Foundation on teinud Su elu selles osas lihtsamaks. Veebipõhine otsingusüsteem võimaldab Sul lihtsalt valida eelvaliku läbinud kõrgkoolide ja erialade seast endale meelepärased.

Valikust leiad nii maailma parimate hulka kuuluvaid tippülikoole kui mõnes spetsiifilises valdkonnas tunnustatud koole. Valiku tegemisel on meie jaoks oluline ka kooli pikaajaline kogemus rahvusvaheliste tudengitega, mis annab Sulle võimaluse tunda end õpikeskkonnas võimalikult hästi.

%d bloggers like this: