Age-Liis: Aarhus vallutab su südame oma toredate ja naeratavate inimeste ning imeilusa arhitektuuriga.

Hei-hei!

Alustan sellest, et olen Age-Liis ning hetkel olen õpilane Via University College Aarhus-is ja minu erialaks on Architecture and Construction Management.

Minu seiklused ülikooli otsimisega algasid minu lõpuklassis Jõgevamaa Gümnaasiumis. Meil käis rääkimas Dream Foundationi tiim sellest, et on võimalus minna välismaale kõrgharidust omandama. Nii ma siis otsustasingi naljatades Taani ülikoolidesse kandideerida. Mõtlesin, et olen ju siiski keskmiste hinnetega õpilane, seega suurt lootust mul ei olnud ja midagi suurt ma ka ei oodanud. Minu üllatuseks sain umbes 2 kuu pärast peale kandideerimist juba vastuseid. Olin vastu võetud kolme ülikooli ehk igale poole, kuhu olin oma soovi avaldanud. Kuna valida saab ainult ühe, siis sai selleks Financial Management and Services eriala Business Academy Aarhusis.  Sel hetkel ma isegi ei teadnud, kas ikka tahan minna välismaale ning kõik sõbrad ja pere maha jätta. Mulle meeldib katsetada ja Eestis ei olnud ma veel kuhugi kandideerinud, seega mõeldud-tehtud.

Picture1

Ärevus oli suur ja otsus vastu võetud, elad ju ainult korra. Sai siis pere abiga raha kokku kogutud ja piletid ostetud. Olen nii õnnelik, et mul nii toetavad vanemad on, nad on mind igal sammul abistanud nii kuis saavad.

Oma viimasel päeval Eestis, enne lennujaama minekut, sain suurepärase üllatuse oma sõpradelt, kes kõik mind hommikul vara saatma olid tulnud. Lennujaama jõudes oli kuidagi väga kurb olla, aga samas olin ärevil. Taani ja Aarhusesse saabudes elasin ma esimesed nädalad pere tuttavate juures, sest mu esmane korter vajas veel veidike värvi ja kohendamist.

Pictsure1

Aarhus on tuntud nii ülikoolilinnana kui ka teise suurima linnana Taanis. See on imeilus koht õppimiseks, sotsiaaleluks, sportimiseks ja kõigeks muuks. Aarhus vallutas mu südame oma toredate ja naeratavate inimestega ning imeilusa arhitektuuriga. Muidugi olid esimesed nädalad suures linnas minu jaoks keerulised, olen siiski ju väikese linna tüdruk. Küll sõitsin bussidega valesti ja kõndisin mitmeid kilomeetreid, sest ei teadnud, kuidas teatud kohtadesse saada. Kuid see ei olnud hirmutav, vaid pigem midagi, mida oskasin ette aimata.

Pictssure1

Picsssture1

Alustasin kooli augustis 2015 ning mu erialaks oli Financial Management and Services.  Paraku otsustasin järgmise aasta oktoobris (2016), et see finantseriala ei ole ikka mulle. Võtsin siis natuke aega mõtlemiseks, nii umbes 3 kuud, ja siis avastasin, et on võimalus ka talvel ülikooli alustada. Jällegi: mõeldud-tehtud. 2017 kandideersin VIA University College`isse Aarhusi linna campuses ja seekord hoopis Arhitectural Technology and Construction Management erialale, kuhu mind kiiresti vastu võeti. Juba veebruaris sammusin uude kooli ja uude klassi. See kool oli muidugi tunduvalt suurem ja keerulisem, aga tundsin end siiski kindlamalt, kui esimesel aastal oma eelmises koolis. Klass on pigem väike, nii umbes 17 inimest.

Psicture1

sPicture1

Loengud on sellised nagu olid nad ka gümnaasiumis, pisike grupp inimesi ja kõik saavad oma küsimustele vastuseid ning kõikvõimalikku abi, kui vaja. Õppejõud on kõik oma erialal töötanud, mis on väga motiveeriv.  Enamus õppejõude on välismaalt, nad on lihtsalt otsustanud Taani elama ja õpetama tulla, seega kõik nad teavad, kui keeruline võib keele õppimine olla või kui raske on tööd saada.

Nüüdseks olen koolis olnud 2 semestrit ja siiani olen väga-väga rahul. Lisaks olen ka klassi president ja õpilasesinduse liige. Kui keegi oleks aasta tagasi küsinud, et kas tahan olla näiteks klassi president, oleksin öelnud “ei!”. Ma tunnen, et olen nii palju edasi arenenud ja palju julgemaks muutunud. Minult on ka korduvalt uuritud, et kas tahaksin tagasi Eestisse minna? Kusjuures praegu ei taha, see pole isegi mõttesse tulnud, et läheks tagasi. Ainuke asi, mida igatsen, on pere. Kui oleks võimalik nad kaasa pakkida ja siia tuua, oleks kõik super! Kuid kes seda teab, mis tulevik toob. Õpilased saavad siin ka riikliku toetust SU’d lisaks oma palgale ja see võimaldab siin paremini ära elada, üüri maksta ja muid kulutusi teha. Seega on kõik võimalused antud, peale selle on lihtsalt vaja enda julgust ja pealehakkamist. Ei tohi karta, et sa kuidagi hakkama ei saa. Kui on mingi soov kuskil mõtteis, siis tuleb see ka teoks teha!

Leave a Reply