Mirjam: Välismaale minek oli samm välja mugavustsoonist

Kui ma alustasin keskkooli viimast klassi 2013. aastal, siis olin ma kindel, et jään Eestisse õppima ning valin mõne IT eriala. Tol hetkel tundus see mulle kindel karjääri valik. Ma ei mäleta enam täpselt, kuidas ma leidsin tee Dream Foundationisse, aga ilmselt esmane kohtumine toimus läbi külalisloengu Paide Gümnaasiumis. Ma olin teiste üliõpilaste kogemustest niivõrd vaimustunud ja mõtlesin, et võiks ju proovida! Aga kuna ma kohe ei leidnud sobivat eriala, mida sooviksin õppida, ning kui aus olla, ma ei tahtnud Eestist väga ära minna, hakkas esialgne entusiasm vaibuma. Kuid 2014. aasta jaanuaris kõik muutus, kui leidsin omale ideaalse eriala, mis ühendas minu jaoks mõlemad huvitavad erialad – muusika ja tehnoloogia.

Otsustasin kuulata oma südame häält ja minna õppima eriala, mis mind kõige rohkem õnnelikuks teeb! Ülikooli plaanisin alustada 2014. aasta septembris, kuid kuna ühiselamus elamine osutus väga kalliks, siis otsustasin ülikooli sisseastumise lükata aasta võrra edasi ja koguda veidi raha. Pärast keskkooli lõpetamist seiklesin veidi ringi Saksamaal, Miamis ja Floridas, kuid tolle aasta lõpuks otsustasin minna Inglismaale, kus ma leidsin endale väga armsa AuPair pere Windsori lähistel, mis on ainult 2,5 tunni kaugusel minu ülikoolist. Aastane AuPair kogemus andis mulle aega tutvuda nii Windsori piirkonnaga kui ka külastada ülikooli Walesis ning mis kõige olulisem, andis mulle kindlustunde, et ma olen teinud õige otsuse oma eriala ja ülikooli suhtes! Ma olen väga rahul, et tulin Inglismaale veidi aega enne ülikooli algust ja just AuPair`ina. Mu host perekond võttis mind kui pereliiget, nad oli alati minu jaoks olemas ja väga toetavad ka kogu ülikooliõpingute aja. Välismaale minek oli kohe kindlasti oli suur samm välja minu mugavustsoonist, kuid praegu tagasi vaadetes kindlasti seda väärt! Juba enne ülikooli algust oli mul vahvaid sõpru ja tutvusi nii Inglismaalt, Windsori lossist kui ka juba University of South Wales`ist! Seega minu ülikoolitee algas kohe kindlasti väga positiivses võtmes, olin ümbritsetud toredate sõprade ja host perega!

Milline on Cardiff ja Wales?

Cardiff on Walesi pealinn, kus elab üle 341 000 elaniku. Linn on väga multikultuurne ja seal toimub alati väga palju üritusi. Siin leidub kõigile midagi, olemas on nii ilusad suured rohelust täis pargid kui ka busy linnamelu! Just hiljuti nimetati uudistes Cardiff ametlikuks muusika linnaks! Seega see linn on muusika eriala tudengitele ja üleüldiselt loominguliste inimeste jaoks ideaalne koht; õppides siin ülikoolis avaneb sulle palju erinevaid erialaseid võimalusi ja pakkumisi! University of South Wales’il on palju erinevaid campuseid üle Walesi, kuid Creative Industry Faculty on just Cardiffi südalinnas! Minu lemmikud kohad on mereäärne Cardiff Bay piirkond, Bute park ning mõnusad (a bit quirky) hubased pubid ja restoranid koos live muusikaga, mida siin Cardiffis leidub väga palju! Üleüldiselt on Wales väga ilus koht oma imeilusate mägede ja loodusega! Ainuke miinus on, et vihma sajab päris tihti, niiet vihmavari peab alati kaasas olema! Tegelikult vahel pole ka sellest abi, sest tugeva tuulega ei pea ka vihmavarjud eriti kaua vastu; alati pärast tugevat ja tuulist vihma avaneb tänavatel väga kummaline vaatepilt, kus tänavad on täidetud katkiste vihmavarjudega! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja ülikooliõpingud algavadki!

Esimene ülikooli aasta läks väga kiirelt ning oli täis väga põnevaid hetki. Ma veel mäletan oma esimest loengut nagu eile. Nimelt jäin veidi hiljaks ning kõik üliõpilased olid juba kohal ülikooli suures kinosaalis. Kui ma uksest sisse tulin langes fookus minu peale ja terves saal jäi järsku vaikseks. Mina jäin imestusega tervet saali vaatama ja teised mind, mitte ainult sellepärast, et ma hiljaks jäin, vaid peamiselt sellepärast,et olin ainuke naissoost isik muusika tehnoloogia kursusel ning ülejäänud 50 üliõpilast olid kõik meessoost. Ma aimasin, et mu kursusel on kindlasti rohkem mehi kui naisi, kuid ma ei osanud oodata, et see osakaal niivõrd kontrastne on. Hiljem selgus, et kokku on ikkagi kaks naissoost isikut alustamas õpinguid. Igatahes, see oli väga naljakas hetk ühel varasel hommikupoolikul. Ma veel endamisi muhelesin, et hea, et ma üleni roosas ei tulnud kohale, siis oleks tõesti nagu “Legally Blond” filmi moment! Üleüldiselt kõik kursusekaaslased on väga armsad ja hoolivad ning saime kohe algusest peale üksteisega väga hästi läbi! Peale minu oli ka üks teine rahvusvaheline õpilane alustamas õpinguid sellel kursusel.

 

 

 

 

 

Üleüldiselt on University of South Wales väga hästi varustatud ülikool, nad pakuvad tudengitele erinevaid vajalikke teenuseid: suur raamatukogu, akadeemilised konsultatsiooni võimalused, printimise võimalused, iseseisva õppimise jaoks ettenähtud ruumid. Samuti on ülikoolil väga hästi varustatud stuudiod ja laborid, mis on kõik sisustatud kõige uuemate tehnoloogiliste vidinatega! Esimesel õppeaastal sai kirjutatud palju lugusid ning aasta lõpus esinetud ülikooli bändide kontserdil. Sel samal aastal sain ka kutse minna esinema USW Explosure raadiosse oma kirjutatud loominguga, millel oli väga positiivne vastuvõtt! Lisaks sellele sai minu ja mu kursakaaslase raadioprogramm “Refersh” University of South Wales Dragon Raadio programmi listi! Esimene aasta sai edukalt lõpetatud ning punkt pandud väikese esinemisega Walesi Raadiole Cardiff Riverside Marketi`il. Kindlasti soovitan uutel tulijatel võtta osa nii üldisest tervitusnädalast kui ka rahvusvaheliste õpilastele mõeldud tervitusnädalast, mis on suurepärane võimalus leida endale palju toredaid tutvusi!

Väike meenutus esimesel aastal tehtud muusika mix`ist:

Esimese aasta lõpuks sain oma majakaaslastelt hüüdnimeks ‘kuuvarjutus’, sest mind nähti majas nii harva. Alati olin kas tööl, ülikoolis loengutes, stuudios lindistamas, oma radio show`d tegemas või kusagil esinemas. Kusjuures esimesel kahel aastal töötasin poole kohaga hotellis ürituste korraldajana ning vabakutselise klaveriõpetajana. Teisel aastal jätkasin radio show-ga Dragon raadios ning palju aega veetsime stuudios, kus meie eesmärgiks oli lindistada kaks cover singlit ja valmistada ette live set, millega esinesime aasta lõpus Cardiffi südalinna Clwb Ifor Bach klubis. Teisel aastal keskendusin kompositsiooni õppimisele ning kirjutasin muusikat nii orkestrile kui ka telefoni- ja arvutimängudele. Lisaks ülikooli projektidele, tegin ka muid lisaprojekte, kus mängisin ja arranžeerisin klaverimängu.

Väike meenutus teise aasta tegemistest:


Teisel ja kolmandal aastal sain olla osa ka BBC Generation programmist ning võtta sõna poliitka teemadel ning ühel juhul sattusin oma arvamusega ka BBC uudistesse.

http://www.bbc.co.uk/news/election-2016-wales-35799465
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-39890716

 

 

 

Lisaks sellele oli mul käimas Kickstarteri projekt, kus mina ja mu õed-vennad saime edukalt rahastatud meie perefirma idee – ÖselBirch kasemahlajoogid, millega ma ka edukalt kandieerisin USW Freelance akadeemiasse, kus ÖselBirch sai juurde veelgi rahastust!

 

 

Viimane, 3. aasta oli spetsialiseerumise aasta. Kui ma esimesel aastal ei teadnud täpselt, mida mulle kõige rohkem meeldib teha, siis kolmandaks aastaks hakkasid asjad rohkem selgeks saama. Leidsin, et mulle väga meeldib aega veeta stuudios artistidega ja lindistada ning kõige rohkem kirjutada oma heliloomingut! Niisiis viimasel aastal sai loodud muusikat ühe mängu treilerile, reklaamidele, lühifilmidele (sh animeeritud) ning lindistatud erinevaid jazz artiste. Kõige toredam asi, mis kolmandal aastal toimus, oli külastus kuulsasse Rockfield Stuudiosse, kus oma albumeid on käinud lindistamas ka sellised artistid nagu Queen ja Coldplay! Meid jaotati gruppidesse ning terve päev oli täis vahvaid hetki koos toredate artistidega. Kahjuks neid töid ja ka filmi kompositsioone ei saa avalikult jagada, kuna filmi direktorid plaanivad neid esitada filmifestivalidele, aga siin on üks lühianimatsioon, mida mul on lubatud jagada avalikult: https://drive.google.com/file/d/1ApXmNFaZyjPvgzEIkqeKQPUFqwLN9q7W/view?usp=sharing

https://soundcloud.com/mizzylovedizzy/banshee-flute-tankard-cardiff
https://soundcloud.com/mizzylovedizzy/flagrante

 

 

 

 

 

 

Kindlasti oli suureks saavutuseks viimasel ülikooli aastal Walesi Top 50 noorte ettevõtjate bootcamp-i (Big Ideas Wales) jõudmine!

 

 

 

 

Nüüdseks on mul kõik eksamid ja ülikoolitööd tehtud. Kõik selle aasta moodulid lõpetasin parimate tulemustega, siin nad nimetavad seda 1:1 ehk mind ootab First Class Honours degree. Lisaks tegin karjääri jaoks kasuliku Pro Tools sertifikaadi!

Ja mis kõige peamine: terve viimase aasta jooksul olen lisaks muudele asjadele töötanud selle nimel, et saaksin avada isikliku klaveristuudio Windsori lähistel, mille eesmärgiks kunagi laiendada tegevust ja saada lindistusstuudioks! See on minu unistus olnud lapsest saati, niiet ma olen väga õnnelik ja õnnistatud, et mul on selline võimalus avanenud ja olen super rõõmus kõikide inimeste üle, kes mind on aidanud sel teekonnal! Ma küll arvasin, et välismaal õppimine ei ole minu jaoks, kuid tuleb välja, et see oli just täpselt midagi minule! Ma olin alguses väga arg ja hoidsin rohkem omaette, olin suhteliselt vaikne tegelane, kuid välismaa kogemus on kohe kindlasti mind mugavustsoonist välja viinud – seda kohe mitmeid kordi, ning seetõttu olen jõudnud kaugemale, kui kunagi oleksin osanud unistada! Tahtsin küll alguses õppima minna IT-d Tallinna Tehnikaülikooli ning sain top 5 sissessaajate sekka, kuid ma tundsin, et midagi on puudu ja ma ei saa seda valida ainult seepärast, et see tundub turvalisem karjäärivalik! Kuna muusika on suur osa minu elust ja ma olen iseloomult väga artistlik isik, siis ma otsisin midagi, mis kombineeriks need mõlemad ja selle ma leidsin läbi Dream Foundationi! Ma olen väga õnnelik, et kuulasin oma südame häält ja läksin muusika tehnoloogia teadust õppima!  Ma nautisin oma õpinguid täiel rinnal ning kohe kindlasti ei olnud mul ühtegi igavuse momenti, kogu aeg leidus uusi ja huvitavaid projekte ning leidsin nii palju häid ja kasulikke kontakte nii sõprade kui ka töökarjääri perspektiivis!

 

 

 

 

 

Ja mis edasi?

Nüüd kolin tagasi Inglismaale ning alustan oma elu Windsori lähistel koos oma kihlatuga. Jah, isegi armastuse leidsin siit maalt! 🙂 Tuleval nädalal avan ametlikult oma stuudio uute õpilaste vastuvõtuks! Enne Cardiffist lahkumist on plaanis veel lindistada kahte artisti ning ka enda omakirjutatud verivärsket singlit! Hetkel kirjutan muusikat ühele 10-minutisele dokumentaalfilmile ning just hiljuti alustasin praktikaga Lost Agency PR firmas! See firma tegeleb artistide esindamisega ja nendele raadio airplay saamisega ning aitab suurtesse Spotify playlist-idesse saamisega, millel on miljoneid jälgijaid üle Inglismaa. See firma on edukalt saanud oma kliente ka suurtesse raadiotesse nagu BBC1, BBC Radio Xtra ja BBC6! Meil on väga põnev ja talendirohke kliendibaas: https://soundcloud.com/thelostagencypr . Samuti on plaanis  perefirma ÖselBirch kanda kinnitada tugevamalt ka Inglismaal ning ellu viia ülikooli ärimooduli raames alustatud äriprojekt UniLink! Kas oli raske täiskohaga ülikooli kõrval töötada ja õppida? Ausalt öeldes ega see alati lihtne polnud, eriti väljas käia ei saanud ja vaba aeg oli tihtilugu olematu, kuid kui sul on olemas eesmärk, mille nimel töötad ja armastad seda, mida sa teed, siis sa ei ole nenedest asjadest nii mõjutatud ja pigem naudid tervet protsessi! Trikk on selles, et sa valid endale eriala, mida sa tahad väga-väga õppida ehk ilma selleta sa lihtsalt ei saa elada! Kui sul on olemas motivatsioon ja oled kirglik selles osas, mida sa teed, siis miski ei ole võimatu ning vägagi tehtav viisil, et su õpitulemused on ka väga kõrgel tasemel!

Kindlasti soovitaksin võtta houseshare lihtsalt sellepärast, et see on odavam. Selle asemel, et ühistranspordiga sõita, on parem ja odavam jalgratas osta! Ning mis kõige olulisem, ümbritse ennast samasuguse mõttelaadiga inimestega, kes tahavad elus jõuda sama kaugele või isegi kaugemale kui sina, sest see aitab sind veel rohkem jõuda edasi, isegi rohkem, kui sa oskaks unistada! Nüüd on mul veel jäänud minna kohale lõpetamisele 5. juulil. Kolme aasta jooksul saad nii palju tehtud, kui ise soovid ehk sa oled iseenda suurem vaenlane ja parim motiveerija! Julge riskida ja minna tuntmatusse, sest see kasvatab sinu iseloomu kõige paremini! Aitäh, Dream Foundation, et suunasid mind välismaale minema ja aitäh, et olite nii abivalmid. Ilma teieta oleksin maha maganud kõik need toredad kogemused ja oma imelise võimaluse oma unistus ellu viia!

 

 

Leave a Reply