Laura: Inglismaa ülikoolide külastamine

Kui idee Inglismaal õppimisest tundub ahvatlev, aga ei ole päris kindel, et millises ülikoolis õpinguid alustada, siis on ülikoolide külastamine just õige otsus. Üks viis on minna open days ürituse ajal ja osaleda ülikooli poolt korraldatud päeval, kuid ülikooli külastust saab ka eraldiseisvalt korraldada.

Pärast Dream Foundationi konsultatsioonides käimist teadsin, et soovin saada kõrgharidust just Inglismaal. Külastasin erinevate ülikoolide kodulehti, sirvisin atraktiivseid flaiereid, kuid kõik piltidel nähtu tundus nii kauge ja kättesaamatu. Ühel päeval teatas üli-mega-super-cool Katrin, et unelmate ülikoole on võimalik ka külastada. Nimelt pakkus University of Gloucestershire kandidaatidele võimalust külastada ülikooli ja maksis €100 ulatuses reisikulud kinni. Loomulikult võtsin ma selle võimaluse oma järgmiseks eesmärgiks.

Kuna läbi Dream Foundationi kandideeris samasse ülikooli päris mitu õpilast, siis võtsime selle retke kõik koos ette. University of Gloucestershire avatud uksed kutsusid noori tutvuma sealse ülikoolilinnakuga. Kohale jõudes sain aimu kui suur ja võimas kõik on. Kahetunnisel ringkäigul tutvustati ülikooli erinevaid hooneid, ruume, ühiselamut ja raamatukogu. Mulle avanes võimalus saada osa ka Digital Media and Web Technologies silmiavardavast kursuse loengust, mis pani mind õnneks või kahjuks kahtlema minu eriala valikus. Selline kogemus ülikoolis oli väga väärtuslik, sest kuvas selge tervikpildi kogu õppesüsteemist ja õpikeskkonnast.

Kuna viibisime Inglismaal mitu päeva, siis jõudsime külastada ka teisi ülikoole, kuhu olime kandideerinud. Mina käisin lisaks ka Coventry University’s, mis jättis mulle ka väga positiivse mulje. Coventry’s tehti meile samuti ülikooli ja linna tuur, mis andis väga hea ülevaate sellest, kuidas sealne tudengielu välja näeb. Loengus ma küll ei käinud, kuid tuur ja Coventry’s veedetud päev oli selletagi huvitav ja informatiivne.

Kõik, kes mõtlevad õppimisest Inglismaal, võiksid mõelda ülikooli külastamise peale, sest reaalne kogemus kohapeal on midagi rohkemat kui lihtsalt digitaalne pilt internetis. Soovitan soojalt haarata võimalusest, et olla kindel, kus mööduvad järgmised kolm või neli aasat.

Leave a Reply