Triin: elust peale ülikooli lõpetamist ja töö leidmisest

Mina olen Triin ja lõpetasin ülikooli Inglismaal 2018. aastal, õppisin Marketing and Advertising erialal. Nüüdseks on lõputseremooniast peaaegu aasta möödas (lõpuaktus toimus novembri lõpus) ning selle viimase aastaga on nii mõndagi juhtunud ja toimunud. Panen siia kirja oma kogemuse, kuidas mul töö leidmine läks ning mida ma otsustasin peale ülikooli teha.

Ülikooliaastatel elasin ma Coventrys, linnas, mis on Londonist 1,5 tunni kaugusel. Ma teadsin juba peale lõpetamist, et Coventrysse jääda ma ei plaani. Kuna tegemist on ülikoolilinnaga, siis peale lõpetamist ma ei näinud selleks ka põhjust. Peale viimaseid loenguid maikuus tulin tagasi Eestisse suveperioodiks, et raha koguda ja samal ajal tööd otsida Londonisse. Kuna mu boyfriend elab Londonis, tundus loogiline ka ise sinna minna. 

Tõsisemalt hakkasin tööd otsima 2018. aasta juulis. Mul olid lennupiletid Londonisse ostetud augusti lõpuks, ehk siis mul oli kaks kuud aega kandideerimiseks ja intervjuudeks. Ütlen kohe ära, et töö leidmine turunduse erialal oleks olnud minu esimene valik, aga otsimise käigus (olles samal ajal Eestis) sai selgeks, et konkurents Londonis on tohutult tihe. Ning lisaks sellele tuleb käia assessment päevadel jms, mis mulle oli veidi keeruline, olles ise samal ajal teises riigis.

Mis mind tohutult aitas töö leidmisega, oli LinkedIn. Inglismaal on LinkedIni kasutamine väga populaarne, lisaks on seal töökuulutsed otse tööandjatelt üleval, mis teeb kandideerimise väga lihtsaks. Mina leidsingi töö just läbi LinkedIni. Sain connection request`i ühelt kutilt, kes samuti õppis Coventry ülikoolis, kuid kes oli parasjagu internship`i tegemas ühes recruitment firmas. Ta saatis mulle sõnumi ja küsis, et kas ma oleks huvitatud töötama värbamise valdkonnas. Selle sõnumi sain ma augusti alguses, nii et ajastus oli super, ja muidugi olin ma huvitatud! Niisiis tegime ära esimesed telefoniintervjuud ning nad kutsusid mu kohapeale kohtuma päev peale mu saabumist Londonisse. Edasi läks juba kiirelt: paar intervjuud veel ja töö oli minu. Samal ajal oli mul ka teisi intervjuusid poole peal, aga ma otsustasin recruitment`i kasuks, sest eriala tundus huvitav, tasu hea ja lisaks annab see mulle võimaluse oma turundusoskusi proovile panna.

Nüüdseks olen ma töötanud seal samas firmas juba 1 aasta ja 2 kuud. Ma olen tohutult palju õppinud ja arenenud viimase aasta jooksul – ülikooli ja tööelu ei anna ikka võrrelda. Algul oli raske harjuda kontoritööga, näiteks tundusid päevad väga pikad võrreldes ülikooliga. Mis mulle töö juures meeldib, on see, et saan töötada rahvusvaheliste klientidega – hetkel töötan põhiliselt USA ja Prantsusmaa klientidega näiteks. Muidugi meeldib mulle ka London ise, mis on väga võimas linn. Olen väga õnnelik, et mul on võimalus end siin proovile panna. 

Kokkuvõtvalt ütleksin, et töö leidmine Londonis on keeruline, kuna siin on niiii palju teisi kandideerijaid. Kindlasti tuleb kasuks, kui sul on juba eelnevaid praktikakogemusi – need annavad kindlasti eelise! CV peab olema korralikult kirjutatud ja lihtsasti loetav. Nüüd, kui ma töötan recruitment`is, loen ma kümneid erinevaid CVsid päeva jooksul ise ning pean tegema otsuse, kellega edasi rääkida ja kellega mitte. Pane kirja nii palju kogemusi, kui sul vähegi on, sh kõik vabatahtlikud tööd jms aitavad. Samas tasub märkimist siiski see, et head juhused ja tutvused on tihtipeale just need, mis lõpuks töö leidmisega aitavad. Niisiis tasub olla aktiivne ja teada, et töö ledmine võtab aega.


Leave a Reply