VÄLISKOGEMUSE BLOGI

Blogi

Hei! Mina olen Mikk, olen hetkel 21-aastane ja õpin Media & Entertainment Management erialal Leeuwardenis, NHLStendenis. Olen oma kolmanda aasta poole peal ja ma arvan, et ma pole end kunagi varem paremini tundnud. Hollandisse (või Madalmaadesse oleks ilmselt õigem kirjutada), on ilmselt olnud siiani mu kõige parem otsus. Alates uutest kogemustest ja sõpradest, lõpetades üldiselt silmaringi avardamisega.

Read More

Mina olen Diana ja õpin praegu kolmandat aastat Nottingham Trenti ülikoolis Inglismaal. Minu erialadeks on inglise kirjandus ning filmindus ja televisioon, mis mõlemad on päris teoreetilised ained. Sellele vaatamata on mul olnud võimalusi filminduse ja televisiooni praktilise poolega kokku puutuda ning ka produktsioonifirmas praktikat teha.

Read More

Mina olen Triin ja lõpetasin ülikooli Inglismaal 2018. aastal, õppisin Marketing and Advertising erialal. Nüüdseks on lõputseremooniast peaaegu aasta möödas (lõpuaktus toimus novembri lõpus) ning selle viimase aastaga on nii mõndagi juhtunud ja toimunud. Panen siia kirja oma kogemuse, kuidas mul töö leidmine läks ning mida ma otsustasin peale ülikooli teha.

Read More

Mina olen Birgit ja nüüdseks olen juba lõpetanud University of Southamptonis Bsc Business Management eriala ning mõlgutan mõtteid magistri osas, kus ja mida täpsemalt.

Read More

Hey, I’m Anett-Estella and I came to study  in the UK in 2017. I am currently about to start my third and final year at the University of Worcester studying Human Nutrition. Moving to the UK has been one of the best decisions of my life. I have become so much more independent and confident. I’ve met so many interesting people, seen so much and I believe I will have lots of great opportunities after I will graduate.

Read More

An incredible experience has come to an end! I remember applying to study in England at the end of High School and I was so anxious, scared and excited at the same time. Many questions running through my head. Could I get in? Will I pass my exams? Where do I find money? Where will I live? What if I don’t like it? What, where, how was all that scared me.

Read More

Kui idee Inglismaal õppimisest tundub ahvatlev, aga ei ole päris kindel, et millises ülikoolis õpinguid alustada, siis on ülikoolide külastamine just õige otsus. Üks viis on minna open days ürituse ajal ja osaleda ülikooli poolt korraldatud päeval, kuid ülikooli külastust saab ka eraldiseisvalt korraldada.

Read More

Hi! My name is Madli and I’m currently studying in England in University of Bedfordshire where I’m doing my master’s degree on International Social Work and Social Development. I had wanted to study abroad already for a long time, but due to financial difficulties I wasn’t able to do that during my bachelor studies. When it was time to choose a masters course, I didn’t have to think for long whether to do it abroad or not. During my social work bachelor studies in University of Tartu I became increasingly interested in the international side of social work (e.g. work with migrants, refugees, trafficking victims) and since there weren’t any opportunities to study international social work in Estonia I started to look for programmes outside of the country. In the end I found a few courses on the subject around Europe and chose the one in the University of Bedfordshire.

Read More

Tervist! Mina olen Madli ja õpin hetkel Inglismaal Bedfordshire’i ülikoolis rahvusvahelise sotsiaaltöö ja sotsiaalarengu erialal magistriõppes. Mul oli juba ammu soov välismaale õppima tulla, kuid kuna bakalaureuseõppes polnud see veel majanduslikult võimalik, siis tundus pärast bakalaureuseõppe lõppu Inglismaale üheks aastaks magistrisse õppima tulla üsna sobilik ja rahakotile samuti sõbralikum. Lisaks hakkasin sotsiaaltööõpingute käigus Tartu ülikoolis huvituma rohkem sotsiaaltöö rahvusvahelisemast poolest (nt töö migrantide, põgenike, inimkaubandusohvritega) ja kuna Eesti magistriprogrammides sellele osale nii palju ei keskendutud, siis hakkasingi otsima võimalusi väljaspool Eestit. Lõpuks leidsin Euroopas käputäie ülikoole, mis sellise suunitlusega programmi pakuvad ning üks neist oligi Londoni külje all asuv Bedfordshire’i ülikool.

Read More

Olen on Kristiina Sau ja ma õpin hetkel NHL Stendeni rakenduslikus kõrgkoolis hotellindust. Oma kolmanda õppeaasta alguses otsustasin minna Hiinasse kaheks ja pooleks kuuks õppima, et omandada baasoskused äritegemise vallas ning tutvuda uue kultuuriga.

Read More

My name is Kristiina Sau and I am currently a third year Hospitality student at NHL Stenden in the Netherlands. At the beginning of my third school year I attended the pilot minor “Doing Business in China”. I chose to do one minor abroad and then return to the Netherlands for a Rooms Division minor. After returning I was eager to share my experiences because it was truly a unique experience.

Read More

Minu nimi on Kristiina Sau ja ma õpin hetkel NHL Stendeni rakenduslikus kõrgkoolis Hollandis (NHL Stenden University of Applied Sciences). Ma lõpetasin Paide Gümnaasiumi aastal 2014 ja siis läksin edasi õppima rätsep stilistiks Tallinna Tööstusharidskeskus. See haridus meeldis mulle kuna see sobis minu loova olemusega, aga minus oli veel palju teisi külgi mida ma ei olnud arendanud. Seoses sellega läksin Tallinnas välismaal õppimise üritusele, kus osalesid ülikoolid üle maailma. Kõige rohkem äratas minu Hollandis olev Hague rakenduslik hotelli kõrgkool. Kuna mulle on alati meeldinud keelte õppimine, reisimine ja teiste kultuuride tundma õppimine tundus hotellindus minu jaoks ideaalne. Komistuskiviks just selle kooli valimisel sai nende keerukas sisseastumisprotsess, nii et hakkasin uurima teisi ülikoole mis oleksid rohkem välisõpilase sõbralikud. Pärast mõningate Hollandi sõpradega konsulteerimist sain teada, et NHL Stendeni rakenduslik kõrgkool, tol ajal tuntud kui Stenden, pakub samuti väga hea reputatsiooniga hotellinduse haridust.

Read More