VÄLISKOGEMUSE BLOGI

Blogi

Mina olen Birgit ja nüüdseks olen juba lõpetanud University of Southamptonis Bsc Business Management eriala ning mõlgutan mõtteid magistri osas, kus ja mida täpsemalt.

Otsus Inglismaale õppima minna tuli päris kiirelt. Juba mõnda aega gümnaasiumis olin kindel, et välismaale ma lähen ning Inglismaa tundus keele pärast ka kõige mõistlikum valik. Eriala osas ei ole ma tegelikult siiani päris kindel, kas tehtud valik oli just see kõige õigem, kuid ärijuhtimine, olles üpriski lai eriala, andiski võimaluse aru saada, mida ma siis täpsemalt ja tegelikult teha tahaksin.

Kui riigi osas teadsin 100%, et Suurbritannia, siis ülikooli valikuga enam nii lihtsalt ei läinud. Ülikoole on ju niiiii palju ja kuidas ma siis järsku selle ühe ja õige peaksin valima. Tegelikult läks see kergemini, kui arvasin. Dream Foundationi soovitusel otsustasin University of Southamptonisse Open Days evendile minna ning läbi selle otsuse saigi kohe kindlalt paika, et Southampton võiks see koht olla küll, kus ma 3 aastat elada õppida tahaks.

Lennujaamas enne minekut, olin ma pigem excited, et mis nüüd täpselt juhtuma hakkab. Kuid kohale jõudes mäletan seda veidi seest kõhedat tunnet, kui ma esimest korda ühika uksest sisse astusin, uks mu taga pauguga kinni lõi ja mulle lõpuks kõik järsku kohale jõudis – ma olengi Eestist ja vanemate juurest välja kolinud ja elan nüüd täiesti üksinda Inglismaal! Õnneks elasin esimene aasta ühikas koos viie britiga, kes mu kohe ilusti omaks võtsid ja sisseelamise palju kergemaks tegid. Brittide kombeid ma eriti üle ei võtnud: samal ajal kui nemad English breakfasti valmistasid ja piimaga teed jõid, käisin mina mööda Poola ja Vene poode, et hommikuks pelmeene ja kohukesi leida.

Mis mulle natuke Inglismaa puhul alguses harjumatu tundus ja millega raske oli kohaneda, oli õppekorraldus. Kui gümnaasiumis õppisime korraga kuskil 10 ainet, siis UKs minu erialal oli iga semester kõigest 4 ja seetõttu reaalselt koolis kohal tuli käia ainult 12 tundi nädalas. “Oh mega lebo ju” oli mu esimene mõte, kuid sellise hooga kukkusin esimese eksami kohe läbi. Õnneks oli see hea wake-up call, et tuleb ikka ise ka vaeva näha ja pingutada, et häid tulemusi saada – ei ole see ülikool nii naljaasi midagi.

Teine aasta ülikoolis oli see aasta, kus tegin mitu otsust, mis mu väliskogemusele palju juurde andsid. Nimelt läksin ma tööle – India restorani. Kuna töökaaslastest sai justkui teine pere, siis töötasin seal lausa kaks aastat ning tagasi Eestisse kolides igatsesin neid väga. See oli selline natuke naljakas kogemus. Kuna India köök on tegelikult päris lai, siis olin kindel, et töötan ainult baari taga ja ettekandjaks kindlasti ei hakka. Vaevalt ma toitude meelde jätmisega hakkama saan. Aga suures plaanis tudengina tööle saamisega Inglismaal probleeme ei tohiks tekkida, kui vähegi endal mingi varasem töökogemus ette näidata ja ise töö otsimisega hoogsalt tegelda.

Kuna Inglismaal on ülikoolides hästi populaarne iga tegevuse jaoks society luua, siis otsustasin liituda lisaks Eesti ning kickboxing societyle, sellise organisatsiooniga nagu AIESEC, mis peamiselt tegeleb sellega, et tudengid saaksid osa võtta erinevatest rahvusvahelistest projektidest – kas vabatahtlikuna, praktikandina või projektijuhina. Otsustasin ka ise osaleda, kuid mitte Inglismaal vaid Brasiilias. Nimelt veetsin 2018. aasta suve kohalikus koolis lastele inglise keelt ning erinevaid kultuure õpetades. Vot see on küll selline kogemus, millele ma poleks julgenud jah öelda, kui poleks juba varasemalt kogenud üksinda uude riiki kolimist.

Kui ma saaks nüüd midagi soovitada endale, kes alles läheb Inglismaale, siis kindlasti seda, et võtta vabamalt, mitte muretseda nii palju ja haarata kinni igast võimalusest, mis teele satub, sest lõppkokkuvõttes läheb kõik nii nagu peab, ja kui lähebki untsu, siis on vähemalt üks naljakas lugu, mida teistele pärast rääkida.

Olen kindel, et väliskogemus tuli mulle kasuks ning sain selle “can do” attitude`i, tänu millele tean nüüd, et saan hakkama igas olukorras no matter what!

Kui soovid minu abi UK ülikoolidesse kandideerimisel, siis võta julgesti ühendust: birgit.tammiste@dreamfoundation.eu

Hey, I’m Anett-Estella and I came to study  in the UK in 2017. I am currently about to start my third and final year at the University of Worcester studying Human Nutrition. Moving to the UK has been one of the best decisions of my life. I have become so much more independent and confident. I’ve met so many interesting people, seen so much and I believe I will have lots of great opportunities after I will graduate.

Read More

An incredible experience has come to an end! I remember applying to study in England at the end of High School and I was so anxious, scared and excited at the same time. Many questions running through my head. Could I get in? Will I pass my exams? Where do I find money? Where will I live? What if I don’t like it? What, where, how was all that scared me.

Read More

Kui idee Inglismaal õppimisest tundub ahvatlev, aga ei ole päris kindel, et millises ülikoolis õpinguid alustada, siis on ülikoolide külastamine just õige otsus. Üks viis on minna open days ürituse ajal ja osaleda ülikooli poolt korraldatud päeval, kuid ülikooli külastust saab ka eraldiseisvalt korraldada.

Read More

Hi! My name is Madli and I’m currently studying in England in University of Bedfordshire where I’m doing my master’s degree on International Social Work and Social Development. I had wanted to study abroad already for a long time, but due to financial difficulties I wasn’t able to do that during my bachelor studies. When it was time to choose a masters course, I didn’t have to think for long whether to do it abroad or not. During my social work bachelor studies in University of Tartu I became increasingly interested in the international side of social work (e.g. work with migrants, refugees, trafficking victims) and since there weren’t any opportunities to study international social work in Estonia I started to look for programmes outside of the country. In the end I found a few courses on the subject around Europe and chose the one in the University of Bedfordshire.

Read More

Tervist! Mina olen Madli ja õpin hetkel Inglismaal Bedfordshire’i ülikoolis rahvusvahelise sotsiaaltöö ja sotsiaalarengu erialal magistriõppes. Mul oli juba ammu soov välismaale õppima tulla, kuid kuna bakalaureuseõppes polnud see veel majanduslikult võimalik, siis tundus pärast bakalaureuseõppe lõppu Inglismaale üheks aastaks magistrisse õppima tulla üsna sobilik ja rahakotile samuti sõbralikum. Lisaks hakkasin sotsiaaltööõpingute käigus Tartu ülikoolis huvituma rohkem sotsiaaltöö rahvusvahelisemast poolest (nt töö migrantide, põgenike, inimkaubandusohvritega) ja kuna Eesti magistriprogrammides sellele osale nii palju ei keskendutud, siis hakkasingi otsima võimalusi väljaspool Eestit. Lõpuks leidsin Euroopas käputäie ülikoole, mis sellise suunitlusega programmi pakuvad ning üks neist oligi Londoni külje all asuv Bedfordshire’i ülikool.

Read More

Olen on Kristiina Sau ja ma õpin hetkel NHL Stendeni rakenduslikus kõrgkoolis hotellindust. Oma kolmanda õppeaasta alguses otsustasin minna Hiinasse kaheks ja pooleks kuuks õppima, et omandada baasoskused äritegemise vallas ning tutvuda uue kultuuriga.

Read More

My name is Kristiina Sau and I am currently a third year Hospitality student at NHL Stenden in the Netherlands. At the beginning of my third school year I attended the pilot minor “Doing Business in China”. I chose to do one minor abroad and then return to the Netherlands for a Rooms Division minor. After returning I was eager to share my experiences because it was truly a unique experience.

Read More

Minu nimi on Kristiina Sau ja ma õpin hetkel NHL Stendeni rakenduslikus kõrgkoolis Hollandis (NHL Stenden University of Applied Sciences). Ma lõpetasin Paide Gümnaasiumi aastal 2014 ja siis läksin edasi õppima rätsep stilistiks Tallinna Tööstusharidskeskus. See haridus meeldis mulle kuna see sobis minu loova olemusega, aga minus oli veel palju teisi külgi mida ma ei olnud arendanud. Seoses sellega läksin Tallinnas välismaal õppimise üritusele, kus osalesid ülikoolid üle maailma. Kõige rohkem äratas minu Hollandis olev Hague rakenduslik hotelli kõrgkool. Kuna mulle on alati meeldinud keelte õppimine, reisimine ja teiste kultuuride tundma õppimine tundus hotellindus minu jaoks ideaalne. Komistuskiviks just selle kooli valimisel sai nende keerukas sisseastumisprotsess, nii et hakkasin uurima teisi ülikoole mis oleksid rohkem välisõpilase sõbralikud. Pärast mõningate Hollandi sõpradega konsulteerimist sain teada, et NHL Stendeni rakenduslik kõrgkool, tol ajal tuntud kui Stenden, pakub samuti väga hea reputatsiooniga hotellinduse haridust.

Read More

My name Kristiina Sau and I am currently studying hospitality in NHL Stenden University of Applied Sciences in the Netherlands. I graduated Gymnasium in Paide in 2014 and then headed to study tailoring at the Tallinn Industrial Centre (Tallinna Tööstushardiduskeskus). However I always knew I wanted to go university at one point. I enjoyed my two years in Tallinn but I was ambitious for more so I attended an event with many foreign universities. The hotelschool in the Hague caught my eye as I found that I had many traits suitable for hospitality. I wanted to study something that inolved learned new languages, getting to know new cultures, travelling as well as obtain a practical bachelor’s degree.

Read More

Hi! My name is Elis and about two years ago I thought it was a brilliant idea to apply to studying in Denmark. After submitting in a bunch of papers, doing skype interviews, getting into my top choice school I realised I am actually moving to Aarhus, Denmark.

Read More

I think the main driver for me always wanting to move to England was my school (Tallinn English College) where the teachers for some reason always encouraged studying abroad and “spreading your wings”. And so I did in 2014. I attended the University of Portsmouth where I studied Criminology and Forensic Studies. I was totally out of my comfort zone – I did not have my mum to cook me dinner, wash my clothes, clean the house etc. But weirdly, I really enjoyed it. Read More