VÄLISKOGEMUSE BLOGI

Blogi

Hei-hei! Mina olen Iris Ingelbert ja omandan hetkel oma kõrgharidust Gröningenis, Hollandis. Vähemalt teoorias. Reaalsuses elan vanematega Eestis kuniks kogu see pandeemia olukord natukene laabub ja reisimine jälle lubatud on. Eks ta natukene nadi ole, aga midagi pole parata.

Read More

Mina olen Deevi-Johanna. Olen 27-aastane ja kirjutan Inglismaalt, ca 200 000 elanikuga Lutonist, mis asub Londonist u 35-minutilise rongisõidu kaugusel. Maandusin siia aasta aega tagasi, et omandada magistrikraad Bedfordshire’i Ülikoolis Public Health’i erialal. Siinne eluolu on üsna erinev Londoni omast ning ei sarnane ka inglise küladele, mis on paljudele filmidest tuttavad. Pean tunnistama, et algul läks aega, et uue keskkonnaga harjuda, kuid paari kuuga olin juba üsna sisse elanud. Kuigi laialt on levinud arvamus, et Lutonis ei ole midagi teha, siis üdini tõsi see ei ole.

Read More

Mina olen Marta ja olen teist aastat  arhitektuurieriala tudeng Inglismaal, University of Sheffield’is. Lapsena ehitasin muudkui igasugu pappkarpidest maju, paistab, et juba siis paljastus mu soov tulevase ameti kohta. Harmoonia kunsti, loogika ja matemaatika vahel panigi mind  arhitektuuri eriala kasuks otsustama.

Read More

Hi, I am Hendrik and I’m originally from Tartu, Estonia. My journey to the UK started back in 2013 when I was studying in 11th grade. A former student from my school had come back to give a quick talk about studying abroad. I was fascinated by her story and decided to email her after I finished my studies. A year later, I discovered that she was working for Dream Foundation and was really enthusiastic about helping me with the application process. 10 days and many-many conversations later I managed to submit my application.

Read More

Hei! Mina olen Mikk, olen hetkel 21-aastane ja õpin Media & Entertainment Management erialal Leeuwardenis, NHLStendenis. Olen oma kolmanda aasta poole peal ja ma arvan, et ma pole end kunagi varem paremini tundnud. Hollandisse (või Madalmaadesse oleks ilmselt õigem kirjutada), on ilmselt olnud siiani mu kõige parem otsus. Alates uutest kogemustest ja sõpradest, lõpetades üldiselt silmaringi avardamisega.

Read More

Mina olen Diana ja õpin praegu kolmandat aastat Nottingham Trenti ülikoolis Inglismaal. Minu erialadeks on inglise kirjandus ning filmindus ja televisioon, mis mõlemad on päris teoreetilised ained. Sellele vaatamata on mul olnud võimalusi filminduse ja televisiooni praktilise poolega kokku puutuda ning ka produktsioonifirmas praktikat teha.

Read More

Mina olen Triin ja lõpetasin ülikooli Inglismaal 2018. aastal, õppisin Marketing and Advertising erialal. Nüüdseks on lõputseremooniast peaaegu aasta möödas (lõpuaktus toimus novembri lõpus) ning selle viimase aastaga on nii mõndagi juhtunud ja toimunud. Panen siia kirja oma kogemuse, kuidas mul töö leidmine läks ning mida ma otsustasin peale ülikooli teha.

Read More

Mina olen Birgit ja nüüdseks olen juba lõpetanud University of Southamptonis Bsc Business Management eriala ning mõlgutan mõtteid magistri osas, kus ja mida täpsemalt.

Read More

Hey, I’m Anett-Estella and I came to study  in the UK in 2017. I am currently about to start my third and final year at the University of Worcester studying Human Nutrition. Moving to the UK has been one of the best decisions of my life. I have become so much more independent and confident. I’ve met so many interesting people, seen so much and I believe I will have lots of great opportunities after I will graduate.

Read More

An incredible experience has come to an end! I remember applying to study in England at the end of High School and I was so anxious, scared and excited at the same time. Many questions running through my head. Could I get in? Will I pass my exams? Where do I find money? Where will I live? What if I don’t like it? What, where, how was all that scared me.

Read More

Kui idee Inglismaal õppimisest tundub ahvatlev, aga ei ole päris kindel, et millises ülikoolis õpinguid alustada, siis on ülikoolide külastamine just õige otsus. Üks viis on minna open days ürituse ajal ja osaleda ülikooli poolt korraldatud päeval, kuid ülikooli külastust saab ka eraldiseisvalt korraldada.

Read More

Hi! My name is Madli and I’m currently studying in England in University of Bedfordshire where I’m doing my master’s degree on International Social Work and Social Development. I had wanted to study abroad already for a long time, but due to financial difficulties I wasn’t able to do that during my bachelor studies. When it was time to choose a masters course, I didn’t have to think for long whether to do it abroad or not. During my social work bachelor studies in University of Tartu I became increasingly interested in the international side of social work (e.g. work with migrants, refugees, trafficking victims) and since there weren’t any opportunities to study international social work in Estonia I started to look for programmes outside of the country. In the end I found a few courses on the subject around Europe and chose the one in the University of Bedfordshire.

Read More